Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2001-10-20, 01:53
  #1
Extra Prima Mumie från det forna Egypten säljes. Mumier är utsökta som tilltugg på cocktailpartyt, eller varför inte i morgonfilen i stället för dina gamla Frosties??

Pris 20000:- / högstbjudande
Citera
2001-10-20, 14:27
  #2
Mumie Säljes!

Vilken tråkig person du måste vara, aldrig förr har jag läst något så utomordentligt trist skämt. Tur man inte är inom din bekantskapskrets.

För att nämna ett exempel, tänk att sitta och förfesta med dig. Man hade ju fått ha en cyanidkapsel under tungan. En fråga bara, är dina föräldrar nöjda med dig eller dom är vid det här laget dödsuttråkade?

(Detta inlägg är inget skämt, det är fullt allvarlig kritik)
Citera
2001-10-25, 23:36
  #3
Mumie Säljes!

Fattar du inte ironin...?
Vad ska man skriva om på ett kannibalismforum annars då??
Citera
2001-10-28, 05:28
  #4
Medlem
Mumie Säljes!

Cleopatra, du verkar ju vara en rolig och positiv individ också...
Citera
2001-10-31, 11:52
  #5
Mumie Säljes!

Räka: Har jag överhuvudtaget påstått det?
Citera
2001-11-02, 17:09
  #6
Medlem
Mumie Säljes!

Nej, men genom att posta ditt meddelande framstår du som tusen gånger tråkigare, socialt inkompetent och mer misslyckad än den första skribenten. Vilket är det du kritiserar honom för med hans meddelande som underlag. Ditt meddelande kan med andra ord anses vara rekursivt, det kritiserar dig själv samtidigt som det kritiserar honom.

Det är mest logiskt att anta att du anser dig själv vara roligare än honom eftersom du annars medvetet skulle begå det klassiska misstaget att kasta sten i glashus(men med tanke på din tidigare fadäs är det nog svårt att underskatta din logiska förmåga).
Citera
2001-11-10, 16:33
  #7
Medlem
Mumie Säljes!

Sen höll hon truten...
Citera
2001-11-15, 01:16
  #8
Medlem
Mumie Säljes!

...den slynan!
Citera
2001-11-21, 13:23
  #9
Mumie Säljes!

...ludret
Citera
2001-12-14, 19:39
  #10
Medlem
Mumie Säljes!

För alla totalt outbildade idioter som verkar hänga här:

Mumuier ansågs potenshöjande en gång i tiden (främst i Frankrike). Dvs, man malde ned delar av mumier och intog dessa inför sexakten.

När är det då lämpligt att ha det som tilltugg? På en fest kanske?
Citera
2001-12-18, 09:10
  #11
Medlem
Mumie Säljes!

Haha! Tyckte detta var en oerhört ROLIG tråd. Faktiskt!

Cleopatra, jag stöttar dig i alla fall! :)
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback