Vid "terminal velocity" (glömt vad det heter på svenska) så tror jag man är ganska så körd. Stoppsträckan kommer vara förhållandevis kort, under tio meter, och du kommer att falla i ca 200km/h. Vatten är inte ett fint medium att retardera fart i.
Tänk också på att desto finare dyk, desto högre hastighet i fallet. Så stoppsträckan lär bli längre, men ingångshasigheten likaså.
Det blir helt enkelt inte skönt när ditt huvud, som är i vattnet, färdas långsammare än resten av din kropp. It's going to come down like a tonne of bricks. On your neck. Så att säga. Chans att överleva? Väldigt liten skulle jag tro.
EDIT*
Tänkte på hur professionella dykare gör. De verkar göra sig så stora som möjligt i början, för att få en så låg hasighet i hoppet som möjligt, och så sent som möjligt inta en dykposition. Ger så liten ingångshasighet i vattnet som möjligt, och en så lång stoppsträcka som möjligt. Tror det är nyckeln till att överleva.
EDIT2*
http://hypertextbook.com/facts/JianHuang.shtml Siffror på hastigheten man kan falla i. Utan hjälpmedel kan människor falla i 516km/h. Ganska fort alltså.