Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2000-06-03, 13:52
  #1
Medlem
Vad hände med Mattias Flink?
Han som skjöt ner en massa människor för några år sedan.
Hörde ryktesvis att några startat en fanclub eller befrielsefront till hans ära. Stämmer detta, eller är det bara bisarra rykten?
Citera
2000-06-03, 15:51
  #2
Medlem
Mattias Flink

Han sitter fortfarande inne!
Citera
2000-06-03, 16:09
  #3
Medlem
Mattias Flink

Hur många år fick han?
Fängelse eller psykiatrisk vård?
Vet någon vart han sitter?
Citera
2000-06-03, 23:31
  #4
Medlem
Mattias Flink

Gå till ett bibliotek där de har databasen "Mediearkivet". Sök på "Mattias Flink" så får ni veta vad som hände me'n.

Ring till Kriminalvårdsstyrelsen och fråga vad det finns för anstalter med högsta säkerhetsklassen - i nån av dem sitter han antagligen om han inte är dömd för vård.
Citera
2000-06-05, 19:43
  #5
Medlem
Mattias Flink

Han dömdes till livstids fängelse med möjlighet att släppas fri endast om han blir benådad av regeringen. (samma dom som stig berling fick)
Citera
2000-06-06, 01:37
  #6
Mattias Flink

jag har bott 200 meter från Mattias flink! I Falun för er som inte visste det. Och polismannen som sköt ner Mattias har varit kvarterspolis i det område jag bodde i! Tufft va!
Citera
2000-06-06, 04:01
  #7
Mattias Flink

Ang Flink så måste sägas att killen var en häjjare på att sikta.
Om han nu var så "full" som det sägs och prickar ner en cyklist med ett skott i huvudet, så är inte det att leka med.
Citera
2000-06-06, 18:42
  #8
Medlem
Mattias Flink

sköt han inte en ambulansförare som satt i ett fordon oxå?
Citera
2000-06-07, 23:45
  #9
Mattias Flink

Riksanstalterna äro Kumla, Hall och Tidaholm. Där kommer alla vettvillingar att snurra runt. På Kumla finns även "Bunkern" för de som riktigt vill göra sig till. Där vimlar man inte, där släpps man ut en och en.

Narcissus gick över en bro och tittade ner i vattnet där han såg sin egen spegelbild. Han blev så fascinerad av sig själv så han blev sittande. Han blev väldigt gammal och dog där, i hänförd beundran av sig själv.

En tjej gav Flink korgen. Det kunde hon ju inte. Ingen kan ge honom, den turbo-egotrippade korgen. Därför måste man ut och meja. Det är inte sjukt, det är djupt stört.
Citera
2000-06-08, 20:37
  #10
Medlem
Mattias Flink

Bunkern finns inte på Kumla längre
Citera
2000-06-26, 23:35
  #11
Medlem
Mattias Flink

Flink borde deporteras till Franska Gyuana och djävulsön ,men först borde han spärras in i Saint Laurents underjordiska celler som översvämmas med kackelacker,skorpioner,ormar och annat skit vid flod ,då är enda sättet att klättra upp och hålla fast sig i cellgallret så nära celltaket som möjligt i väntan på ebb ,vilket tar en 8 timmar.
Några veckor i en så cell så är han mör och färdig för öarna.
Citera
2000-06-28, 15:51
  #12
Medlem
Mattias Flink

Tjejer borde vara snällare mot trevliga killar så att de inte exploderar bara! :)
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback