Citat:
Ursprungligen postat av
Tantradys
Med förvåning följer jag hur en del, litet äldre kvinnor ("kärringar, rent ut sagt), öppet visar sin kärlek för denne Depp. Vissa tycks dessutom tro att de har ja, "chans", på honom. Föga förvånande har jag även sett att några av dom (ja, 100% vid närmare betraktelse) är inblandade i "flyktingarbete" - och har/har haft kärleksförhållanden med yngre "flyktingpojkar". Vad är det för lågbegåvade människor?
Har du kanske några länkar som du kan delge vad du har sett ang det du skriver? Jag tycker du låter som en bitter feminist.
Själv är jag kvinna men ingen kärring och har man följt hela rättegången så måste man vara narcissist själv om man tycker domslutet är fel.
Jag gillar Depp, både som musiker och skådis. Inte tror jag att han är ett oskyldig lamm men i förhållandet med Amber så drev hon på i det här kaoset.
Sen avskyr jag att det här har blivit en kvinnofråga! Det ska inte handla om kön. Punkt.