Citat:
Ursprungligen postat av ro9vfjfdyu7
Jag har tidigare tyckt rätt bra om hundar (särskilt strävhåriga taxar), men har nu radikalt ändrat uppfattning. Har några vänner med hundar. Den ena (hanhund) rider oupphörligen på mina ben, försöker tvinga mig att ta hans kuk mellan händerna och slickar mig halvt fördärvad. Det räcker inte att säga ifrån, man måste daska till honom för att han ska ge sig en minut eller två.
En annan hund (tik) rullar i skit, äter skit och ska sedan komma upp i ansiktet och slicka. Vad är det med dom? Är alla hundar så här? Jag betackar mig. Tacka vet jag katter!
Be dina bekanta att ta bort juckaren. Gör dom inte det, ger du den en spark i huvudet, så lär den sig.
Står du ut med sån skit utan att säga till eller göra nåt, så kan du lika gärna ta hans kuk mellan händerna som han vill, så är förnedringen fullkomlig.