Citat:
Ursprungligen postat av NosaCastro
Prova med att man använder företaget för att få åsikter och bloggar censurerade, för att dessa inte passar ens egna affärsintressen.
Kanske lite för svårbegripligt för dig.
Ta en Captain Morgan till. Gonatt.
Huh? det enda jag kan utläsa är att Lasse försökt få Norinder att ta bort privat mail från sin blogg/sina bloggar, vilket borde vara fullkomligt rimligt om det angår hans klient.
Det känns som en rätt grov anklagelse att hävda att ngn försöker censurera andras åsikter, Lasse skriver "Det var först nu jag tog kontakt med Chefredaktör Berg för att se vad vi kunde göra, mitt förslag var att ta bort det privata brevet och ingenting annat"
Tragiskt sedan hur Norinder likställer att han utan att fråga publicerar Ocklinds brev med när Lasse i samband med att Norinder skämde ut svensk poker publicerade Norinders brev till Svepof MED SAMTYCKE
Norinder skrev "Då säger Lasse att han skall lägga ut mitt mail på forumet där debatten var vild, mig spelade det ingen roll och samtalet avslutades"
Nej det luktar skit Norinder, förutom moraliska o etiska övertramp försöker han nu kalla piss för vin för att båda flyter.