Bra där, hade för mig att jag hade något konto sent 90 tal men har nog misstagit mig.
Är det möjligt?
Kopierade man in inlägg från tidningen till en början för att fylla forumet med poster eller det behövdes kanske inte, det i tidningen fick förbli korgat?
Jag gick med 2001 (under annat namn) och redan då var Flashback rätt omtalat och det kändes inte som om man själv var en av pionjärerna.
När jag söker på mitt dåvarande användarnamn får jag bara upp betydligt nyare inlägg. Finns det något sätt som jag kan hitta mina första inlägg från 2001? Jag kan inte logga in på det namnet eftersom jag har tappat bort lösenordet och även lösenordet till dåvarande mejl.
__________________
Senast redigerad av Sonny00 2020-10-12 kl. 22:05.
Hängde själv på Flashback i ett rätt tidigt skede (annat konto). Runt 2001 tror jag, då var man en alldeles för ung, en "script kiddie" som hängde runt här för att hitta roliga hacks. På den tiden fanns det en länksamling med sånt. Internet var fortfarande relativt ungt då.
Man blir lite nostalgisk när man tänker på det.
Flashback borde lägga upp den första tråden, jag är säker på att den finns på nån backup nånstans.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!
Stöd Flashback
Swish: 123 536 99 96Bankgiro: 211-4106
Stöd Flashback
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!