Citat:
Ursprungligen postat av Xtraterestrial
Vilken självgod j-a tomte detta är. En riktig gnällkärring som stannat kvar i ett obstinat tillstånd de flesta lämnar i femtonårsåldern.
Troligen världens enda pretentiösa PK-gnällmåns som utan vare sig djupare vidare perspektiv eller poänger pekar finger och letar fel överallt och samtidigt försöker bli omtyckt som killen som finner "rätt" revolutionerande fel. -"Fel" som förövrigt redan är och varit känt av de flesta som vuxit upp.
Snacka om pinsamt när han njuter av att efteråt bli klappad på axeln av etablissemanget som tycker att det är "intressant annorlunda kritik". Finns väl inga uppträdanden som är så fulla av pinsamma ansträngda skratt som hans.
Den som tycker att det finns ngn finurlig poäng eller komik i allt detta obstinata bladder är lättroad och förmodligen en av det lokala tonåringsmobbingbanditgängets främsta tuffingar.
En spark i arslet är definitivt en underskattad medicin. Varför inte ge Betnér, Ebba v Sydow, blondinbella, Rosing, Schulman, Gynning, kungafamiljen och alla andra stjärnskott i Sverige (plocka gärna med hela kvällstidningsmaffian också) en enkel biljett till Voljakalla 202, där kan de gosa med varandra, men de får finansiera nöjet själva.
(Detta skulle förmodligen ge sådana synnergieffekter att vi samtidigt löser hela den globala finanskrisen på kuppen.)
Jag tippar på att betnér blir nästa "folkkära artist" man hittar död i sin bostad. Det blir nog i förlängningen rätt kinkigt att leva med denna menlösa dynga utan mening och mål på samvetet.
......i TVÅ timmar utan manus och vara så insatt i det mesta. Det kallar jag att vara intelligent och att ens jämföra honom med t.ex "BlondinBella" säger en del om dina tankegångar.
du nämner också Vojjakalla och antar det åsyftas på romer som håller på nästan döda människor och har terroriserat en by i snart 20 år. OCH det är VÄLDIGT långt ifrån någon liknelse med Magnus B.
för att också tillrättalägga så har Magnus Betnér gjort succé då han uppträtt inför intelligenta stundenter på olika universitet. De "fattar".
Tror nog också att Magnus kommer överleva och klara sig bra. Han är bara bäst!