Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
Svara
  • 1
  • 2
2008-03-12, 01:59
  #1
Medlem
PsykonautNs avatar
Hejsan Flashback folket ^^

Sitter här framför datorn, har precis bombat ca 100-150mg DXM (ca 23:20). Är ju tvungen och testa vad den nya leveransen har att erbjuda mig.

Den här tripprapporten är igentligen tänkt att vara som ett anteckningsblock åt mig själv, men jag tänkte att det kanske skulle vara kul för er andra o höra om min upplevelse

Klockan är nu 23:35 och jag har precis tagit min andra bomb a 150-200mg
Sitter här och har på lite skön musik a la diverse soundtracks från olika filmer . Än så länge känns det bara som "något", kan inte förklara det på något annat sätt.

MELLAN 23:35 och 01:34,
Låg i sängen och försökte sova, samtidigt som man gjorde sig uppmärksam på eventuella kännetecken på DXMet. Börjar få konstiga "vakendrömmar" när jag sluter ögonen :/ Känner mig allt mer wierd..

Klockan är nu 01:34 och jag känner mig som en zombie, alla mina rörelser och allt är stela som ett nacho chips. Jag har redan spytt två gånger och det var lika skönt varje gång , Någon mer som upplevt detta konstiga fenomen, att man får bra medans man spyr, eller som att spy är det som är det bra som gör dig en tjänst :/

AAH SHIIET asså det var verkligen inte meningen att det skulle bli en sån här jävla kväll , jag har fan skola imon :/ Men jag ville bara se om det skulle hända något, och det gjorde de. Musiken känns som en del av mig, everlasting like the sun, sjunger dom. Nu kom Mio min Mio, älskar den melodin .Nää nu måste jag iväg o spy igen!

Tillbaka igen, klockan är nu 01:43. Har aldrig varit med om något liknande, det måste tydligen va så surt i min mun, att när jag dricker vanöigt vatten smakar det sött!. Allt snurrar och såfort jag sluter ögonen försvinner jag iväg för en kort stund! Vad händer, tiden har faan stannat och varje gång jag infogar en smilie så åker hela rutan upp igen!

Transformers musiken är underbar och jag vill bara sova, går inte :/ Klockan är 01:46

01:52, kom precis tillbaka efter ännu en spyattack , ska det verkligen vara såhär? Jag är inte rädd eller något sånt och jag får ingen ångest, men det är så jäkla jobbigt o behöva springa på toan hela tiden . Päronen och lillebroshan kan ju faktiskt vakna . Ska ge mig ännu en chans att försöka sova, skola imon som sagt, får nog bli sjukanmälan, jag har ju spytt dlera gånger under natten

En väldigt skum kväll måste jag få lov o erkänna, nu ska jag försöka sova och inte spy mera, kommer nog drömma en massa wierdosaker hela natten.
God Natt Flashback!
Citera
2008-03-12, 02:03
  #2
Medlem
Barbafettos avatar
hoppas det går bra i skolan i morrn... vad har du för ämnen?

Suger ju fett att spy hela tiden eller?
Citera
2008-03-12, 02:43
  #3
Medlem
djflexs avatar
Oroa dig inte över kräkandet, det är sådant som händer när man tagit DXM. Om du fortfarande är vaken, gör såhär: lägg dig i sängen och slut ögonen. Sätt på ambientmusik, viktigt att det inte är något påträngande eller snabbt. Skit i om det är skola eller inte, det är av mindre betydelse. Njut av känslan.

När du vaknar kommer du kanske ha AT. Om du inte har några problem med att se lite sliten ut i skolan tycker jag du ska gå dit, det är ganska kul att vara i skolan på dexx-at'n, man är härligt frånkopplad på något sätt.
Citera
2008-03-12, 03:15
  #4
Medlem
mahutma_homos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av djflex
Oroa dig inte över kräkandet, det är sådant som händer när man tagit DXM. Om du fortfarande är vaken, gör såhär: lägg dig i sängen och slut ögonen. Sätt på ambientmusik, viktigt att det inte är något påträngande eller snabbt. Skit i om det är skola eller inte, det är av mindre betydelse. Njut av känslan.

När du vaknar kommer du kanske ha AT. Om du inte har några problem med att se lite sliten ut i skolan tycker jag du ska gå dit, det är ganska kul att vara i skolan på dexx-at'n, man är härligt frånkopplad på något sätt.

ja. spy-attackerna ska du inte noja över. kom ihåg; det är normalt att va lite nojig. du landar alltid.

gå inte till skolan om du känner dig skum. det är inte värt risken. jag gjorde felet att gå på en släkträff dagen efter jag hade dexat. hade fortferande te-fatspupiller och såg nog lite smått tjackad ut. fattade inte vad folk sa heller. en hel mening var för mycket att ta in.
__________________
Senast redigerad av mahutma_homo 2008-03-12 kl. 03:21.
Citera
2008-03-12, 07:05
  #5
Medlem
PsykonautNs avatar
Haha ni är allt för goa ni grabbar och tjejer :P Jag skiter i skolan, sjukanmälde mig idag, har ju ändå tillräckligt för högskolan . Assså shiiieet vilken natt, det måste varit den mest mystiska och framför allt långa natt jag varit med om.

Kändes som man flöt omkring mellan de olika drömvärldarna samtidigt som man var vaken typ . Neeh nu vet jag iaf att mitt DXM fungerar, och helgen ser man fram emot
Citera
2008-03-13, 16:35
  #6
Medlem
Crinells avatar
Längtar efter mitt DXm
Citera
2008-03-13, 18:48
  #7
Medlem
Indianas avatar
Och jag längtar efter att få pröva(;
Citera
2008-03-13, 18:58
  #8
Medlem
hehe123s avatar
DXM låter ju inte så jätte ballt Vilken jävla kväll du haft
Citera
2008-03-13, 19:00
  #9
Medlem
hesten303s avatar
Köpte du DXM'et ifrån SD eller bzp?
Eller någon annanstans kanske?
Citera
2008-03-13, 19:12
  #10
Avstängd
SailerRipleys avatar
Vilken höjdare att spy?? Kommer alrig testa dxm då jag tror det endå inte kan uppnå mina önskningar.. Men atyt behöva spy är vl bara jobbigt? Jag spydde aldrig första gången jag käka 10 HBW och jag tror knappast dxm är bättre än det. men det kanske det är??
Citera
2008-03-13, 20:16
  #11
Medlem
PsykonautNs avatar
Dubbelpost, sorry
Citera
2008-03-13, 20:16
  #12
Medlem
PsykonautNs avatar
Haha jag förstår att det låter som ett helvete o behöva spy hela tiden :P, men i vanliga fall brukar man spy en gång precis när ruset sätter in. Och den spyan brukar inte vara så ångest laddad, utan snarare välkomnad som en slags befriare.

För efter sen spyan så mår man som en kung för det mesta.
Men jag tror dock det ligger något i att 1/3 tycker om DXM, 1/3 Tar det en gång sen aldrig mer och 1/3 tycker inte de kände något märkvärdigt med DXM.

Testa DXM kan man ju iaf göra så man vet hur det är, tänk bara på att inte ta allt på en gång utan ta det i omgångar för bättre rus och mindre illamående

PS. Köpte det på SD =)
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback