Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 6
  • 7
2007-10-24, 15:22
  #73
Avstängd
Murders avatar
Man gör inte sådär mot folk man inte känner eller inte har gjort nåt mot en. Och att det är en tjej som blir utsatt är värre tycker jag.
2007-10-24, 15:28
  #74
Medlem
trass avatar
Jaha?

Och vad är I&I-frågeställningen här? Tråden stängs tills någon preciserar.

Skickar tillbaka den till Krimforumet. Här ska den inte vara i vilket fall.

/mod
2007-10-24, 15:58
  #75
Avstängd
Roger Perssons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av UnnamedPlayer
Saken är den att människor emellan är långt mer olika än de olika "raserna". Det är den biten du missat.
Utveckla. Din mening är en aning rörig, nämligen...

// Roger P.
2007-10-24, 16:14
  #76
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av TearZdude
Beror på...vem som gör det och varför
Då jag avskyr skinnskallar lika mycket som uppkäftiga "invällare" så hade _jag_fått känna av situationen,med tanke på att det är tjej så hade jag förmodligen försökt stoppa killen.
Då jag anser att man inte ska lägga hand på kvinnor.


Vänta nu här.. du hatar skinnskallar, du har en SI tröja på din avatar, SI är ganska vanligt märke bland skins och casuals.
Dessutom vadå hatar skinnskallar, du verkar ju inte ens veta vad det är.. prova å googla det. Har fan minst av rasism att göra. Hela skinnskalle kultern är ju mångkulturell.

Dessutom ä 90% av allt främlingsfientligt våld i sverige utfört av invandrare och 10% utfört av ursprungdinvånare som jag har varit med om i alla fall.
Största främlingsfientliga orättvisan i sverige är inom jobbsektorn. Men även där börjar det bli bättre. Oftast bygger det mera på personlig utstrålning och språk än ren främlingsfientlighet endå.

Sverige är ett land med väldigt låg främlingsfientlighet. Invandrarnas ursprungsland är ofta mycket värre.
2007-10-24, 16:41
  #77
Medlem
TrialByErrors avatar
Ingen ping-pong
Låst

/Mod
  • 6
  • 7

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback