Citat:
Ursprungligen postat av Makehaste
Jag lovade mig att gå mer i kyrkan den här julen nu när jag "hade mindre att göra"... Det satte arbete och högre studier olyckligtvis P för med råge. Så det här vore väl en vettig kompromiss.
Jag är inte troende, men det är något visst med den kyrkliga stämningen och framför allt sångerna som jag attraheras av. Hoppas jag kommer iväg.
Det brukar vara så tyvärr. Samma med mig, gick en del i kyrkan för ett antal år sedan men därefter har så mycket annat kommit ivägen...fast nu i jul tänkte jag ändra på det!
Hoppas du får möjlighet att komma iväg och att du får en trevlig stund i kyrkan. Ser du en lång (192cm), stor (98kg), blond, snubbe med ett stort guldkors hängandes runt halsen, som talar i tungor och viftar med armarna, då är det sannolikt Sun ruler.