Citat:
Ursprungligen postat av
ISnarkWheniKnark
Du tar allts 10 piller p morgonen och 10 p kvllen?
Jag anvnder den som en upptdrog tillsammans med alkohol 20 piller som start + 10 ngra timmar senare och blir snarare pigg och med lindrad ngest. Dremot blir jag vldigt trtt p det tredje dygnet.
Hmm, om jag inte minns helt fel s r det 8 tabletter per karta nr det gller Dimor!?
I s fall s tar jag 8 tabletter vid cirka 10-11 p morgonen, och sen 8 tabletter vid cirka 21-22 p kvllen! Och det brukar rcka fr att hlla den vrsta abstinensen borta!
Jag blir lite sdr smseg av dem, men verkligen inte pigg!
Men min kropp verkar inte fungera som fr de flesta. Samma som med mina Oxycontin; Nr jag tar dem, s fr jag energi och vill gra saker. Att sitta och nodda r inget som hnder nr jag kkar Oxycontin, oavsett om jag tuggar 2 tabletter eller 10 tabletter!
Om jag har druckit lite vitt vin och tar mina tabletter, d kan jag ibland (om jag har varit fysiskt aktiv den dagen) bli liite seg mot smtimmarna!