Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2007-08-01, 00:12
  #1
Medlem
Shroomiezs avatar
Ponera att du bor i en stor 3rums lägenhet och vill ta odlingen ur garderoben och göra något större utav det. Ytterst sällan du får besök med invändningar mot att du odlar men risken finns såklart där. Finns inga förvaringsutrymmen eller liknande om man räknar bort garderoberna.
Några tips för hur det skulle gå till?
Tänkte själv om man 'murade in' vardagsrummet med rumsavskärmare på något vis så att man får en sektion som är dold eller liknande. Fast det verkar ju något omständigt. Någon som har några andra förslag på hur man på ett inte allt för invecklat och dyrt sätt kan skapa en något större, dold odling under dessa omständigheterna?
Citera
2007-08-01, 00:16
  #2
Avstängd
köp ett hus betalar sig på ett halv år om du smäcker in 4 st 1000 w
Citera
2007-08-01, 00:30
  #3
Medlem
Shroomiezs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Cashcropper
köp ett hus betalar sig på ett halv år om du smäcker in 4 st 1000 w

Och du kallar inte det ett dyrt sätt?

Ska rucka lite på spargrisen och se vad det kan räcka till
Det kommer definitivt bli det rätta alternativet i framtiden någonstans ute på landet eller liknande avskilt område, fast för tillfället så är jag glad om jag bara kan betala in hyran varje månad hehe.
Citera
2007-08-02, 17:44
  #4
Medlem
Shroomiezs avatar
Någon annan med bra förslag?
Citera
2007-08-02, 17:49
  #5
Medlem
Haengquis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Shroomiez
Någon annan med bra förslag?

Har du kollat hur ditt kök ser ut?

https://www.swecan.org/modules.php?n...ighlight=k%F6k

Svårt att veta annars när man inte ser din lägenhet framför sig.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback