2011-12-01, 11:37
  #61
Medlem
brianmolkos avatar
kanske något obskyrt med barn innan giftermål
Citera
2011-12-01, 11:55
  #62
Medlem
xallos avatar
Vilka jävla stollar, finns det ingen hejd på hur slut i luvan man får vara?
Citera
2011-12-01, 11:59
  #63
Medlem
BobWilliss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av brianmolko
kanske något obskyrt med barn innan giftermål
Nej hon påstår sig ha blivit utbytt 1977, då 9 år gammal
Citera
2011-12-01, 12:02
  #64
Medlem
haresEars avatar
Övertygad om att pappan är den som manipulerar sönder hela familjen. Mamman har säkert en hjärna med mycket låg kapacitet. Fader Elvis kan då manipulera henne så gott han önskar.

En stämningsansökan kan väl alla lämna in, men kostar det något? Kan hon på något sätt bli stämd av Pricsilla och krävas betala? Tänker mer på ländernas gränser.
Citera
2011-12-01, 12:12
  #65
Medlem
William Hainess avatar
Ytterst skum familj. Någon som vet hur det gick med deras dotter? Hon lär vara 16/17 år nu.
Citera
2011-12-01, 13:02
  #66
Medlem
--68--s avatar
Man upphör aldrig att förvånas, den här tjejen föddes i Inari i finska lappland den 14 september 1966 och familjen flyttade hit i slutet av 1960-talet, familjen bestod då av:
Nikula, Kullervo Kössi Antero
Nikula, Marina
Nikula, Pentti Jousia
Nikula, Raili Anneli
Nikula, Sari Marjatta 19660914
Nikula, Veli Martti Antero

Första adressen i Sverige var Åseda i Småland därefter flyttade de till Upplands Väsby i slutet av 1970-talet men runt 1980 så hände någonting med Sari (Lisa), hon hade inte samma adress som övriga familjen det står "adress okänd på henne". Hon kanske hade rymt eller var intagen på någon typ av institution, ett stort frågetecken på henne runt 1980.

I mitten av 1980-talet dyker hon upp i rullorna igen, hon gifter sig den 26/11 1988 med den 18 år äldre japanen Akitsugu Yoda och får barn, hon har fortfarande inte antagit namnet Lisa ännu.

Födelsenamnet är alltså Sari Marjatta Nikula och inget annat, hon föddes i finska lappland troligen av samer, se länken som är på finska. (Google kan hjälpa till med översättningen)
http://fi.wikipedia.org/wiki/Lisa_Johansen

Skulle inte bli förvånad om det är den norske maken som hjälpt till med hjärntvättning av Sari.
Namnet Lisa antog hon efter att ha träffat den nye maken,som också tyckte hon var väldigt lik Lisa-Marie och övertygade henne mer och mer om släktskapet med Elvis.
Han har också lagt till lite konstiga namn skulle jag tro.
Hans förnamn är Alexander Nelson Torrey och efternamnet är Johansen (troligen inte bytt.
Citera
2011-12-01, 13:06
  #67
Medlem
brianmolkos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av BobWillis
Nej hon påstår sig ha blivit utbytt 1977, då 9 år gammal

Jag syftade mer på att den officiella L-M är född 1 februari 68 och giftermål mellan Elvis och Priscilla var 1 Maj 67 räkna antalet månader
Citera
2011-12-01, 15:39
  #68
Medlem
r_o_ns avatar
Nu har AB tagit upp detta som en nyhet med att denna finska lapp ska vara Elvis dotter...
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article14012961.ab
Citera
2011-12-01, 15:53
  #69
Medlem
kufits88s avatar
Fy fan vilken underhållning! Det här är ju rena rama en ding ding värld . Hur gick det med DNA testet? Är det verkligen bevisat?!
Citera
2011-12-01, 15:58
  #70
Medlem
Vilken fantastisk historia. Livet överträffar verkligen konsten, en man med flera politiska uppdrag för kristdemokraterna som fått byta namn pga historia med misshandel, hans fru som är totalt galen och tror att hon är Elvis dotter, inte bara dotter utan den riktiga Lisa Marie, och deras barn är ett geni och gudabenådad sångerska!?!

Vilken författare skulle kunna komma undan med den intrigen?

Att Elvis skulle ha knoddar världen över tom en bortadopterad med Priscilla är dock inte omöjligt. Han började ju bonka på henne då hon var blott 14 år....
Citera
2011-12-01, 15:59
  #71
Medlem
--68--s avatar
Nikula, Kullervo Kössi Antero
Nikula, Marina
Nikula, Pentti Jousia
Nikula, Raili Anneli
Nikula, Sari Marjatta 19660914
Nikula, Veli Martti Antero

Alla i familjen har flyttat vidare från Stockholmstrakten till Ångermanland utom Sari (Lisa), syrran verkar också bo i Ångermanland dock i en lite större ort än de övriga fyra. Kanske vill de inte ha något att göra med henne och hennes norske make, som trots allt verkar vara ganska mystiska kufar.

Den är psykvårdsreform som klubbades igenom på 1990-talet var verkligen ingen hit, detta kan vara ett exempel på det.
Citera
2011-12-01, 16:27
  #72
Medlem
--68--s avatar
Så här ser maken Alexander Johansen ut. Alex Johansen, kristdemokrat, är andra från vänster i övre raden. Han representerar KD i Sigtuna, vilken jävla soppa, lita aldrig på en politiker han kan komma direkt från någon institution.

http://kelfve.se/?p=1241
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in