Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2007-06-15, 17:45
  #1
Medlem
Hej!
Nu måste jag få klarhet i en sak. Okej, jag frågade här tidigare ifall det var senast den 15 juni som man kunde stryka sitt 1 a hands val, för att ha sitt 2a prio som nr 1 istället. Då fick jag svar, ja. Men idag ringde jag VHS och de sa att det tydligen är senast 30 juni som man kan göra detta. Ok.
Men nu undrar jag hur man gör det? Jag vågar nästan inte klicka på något av rädsla för att paja nåt!

Om man går in på Studera.nu i mina sidor. Sen klickar man på "Ta bort"? Eller klickar man på "ändra anmälan"? Om man klickar på "ändra anmälan", och sen "ta bort" på mitt prio 1, kommer prio 2 bli prio 1 automatskt då? Och det jag mest vill försäkra mej om, är att denna ändring av anmälan INTE ska betraktas som SEN ANMÄLAN, utan bara att mitt nuvarnade prio2 blir prio 1?
Hoppas det finns NÅGON som kan svara, någon som VET och inte tror...
Citera
2007-06-15, 19:15
  #2
Medlem
wises avatar
Det ska inte betraktas som sen anmälan, jag tog just bort en B kurs
Alternativ 2 ersätter alternativ 1, busenkelt.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback