Citat:
Ursprungligen postat av Ernesto-gengar
Wikileaks är grymma, det är en självklarhet att vi människor ska få reda på vad politikerna döljer. Sen att Julian Assange är misstänkt för våldtäkt och om det stämmer ska han naturligtvis få sitta i kåken i SVERIGE.
Sen om du ser detta som en Ond - God fight äre upp till dig gosse

Så du har gått på att Julian Assange är en folkets rebell? Du kanske vet att CIA skapade wikileaks och JA 2007 ? Varför? För att man kommer framöver släppa mkt mer sofistikerad info som skadar på riktigt och därmed kräva insatser mot det fria internet, ett slags 9 11 fast för internet. Så nu vet du det.
Bilderberg är ren ondska. De avindustrialiserar EU/USA, de skattar sönder oss, de sysslar med massinvandring för att spä ut resurserna och skapa interna konflikter inom riket som gör att uppmärksamheten flyttas från deras verkliga agenda. De gör allt för att västländerna ska gå i KK och kunna köpas upp av IMF ( förlora sin suveränitet). Man betalar tom svensk industri för att sticka till kina. Lån från riksbankerna går oftast till finansiell kapitalism ist för industriell kapitalism --> förfall.
Bilderbergarna är extremt måna om att införa och verka för införandet av en ny världsordning styrd av herrerna bakom IMF ( sig själva).
Man använder växthusbluffen för att industri i väst ej ska löna sig , i kina och indien som räknas till u-länder finns ingen sådan skatt. Ett otal forskare ställer ej upp på denna hyp då CO2 historiskt sett alltid kommit EFTER värmen vilket is-borrprov från polerna visar. Det är tex varmt på pluto jusst nu, har med solfläckar att göra. Faktum är att CO2 i mängder är bra för återväxt av öknar och massa andra saker.
Bilderbergarna anser att vi är för många, fast det föds färre än det dör i sverige varför vi faktiskt minskar i befolkning. Bilderbergarna vill utrota 80 % av världsbefolkningen för att de ser oss som parasiter. Deras filosofi är en elit som styr en underklass mha övervakning, styrning, verktyget är militärpolisen. De glömmer att västländer med hög utbildningsnivå automatiskt minskar sin population medan u-länder med låg utveckliningsnivå ökar sin.
Nästa steg är att dollarn rasar ordentligt då USA FED resverv börjat köpa upp sin egen skuld då inte kineserna längre investerar i deras usla stadspapper. DE är bankrutt. Euron kommer åka med dollarn. Då vi exporterar till dessa länder så drabbas vi mkt hårt och kronan kommer åka med i fallet. Då kan bilderberg-regimen överta stora delar av EU och USA och inordna det under IMF.
Då man även planerar för ett nytt 9 11 i USA så kan vi räkna med att det snart kommer en "terror" attack med abc stridsmedel där inom kort. Inom ett par år. Det ihop med den ekonomiska kollapsen gör att regimen bakom Obama (rockefeller, rotshild osv) får diktator status i USA och kan införa krigslagar. Obama blir/är chef för FN och världsbanken ( IMF)
Att Reinfeldt, bildt, måd olofsson, måna sahlin alla deltar/tagit i bilderberg och gör 100 % för att sönderdela sverige är alltså ngt som måste tas i beaktande längre fram när vi också ska skyddas av FN trupper mot oss själva, då vi kommer ses som terrorister. Då vet ju vi vilka som ställt till alltihop och som ska hållas ansvariga. Orsaken att M är så kåta på att sälja ut vattenfall är bara en logisk del i detta. De vill privatisera och sälja ut allt till bankstersna bakom IMF. Det är så vi ska förslavas. Sen kommer höga priser och skatt på det.
Media/tv är deras verktyg. Det är så svenssons programmeras varje dag att sova vidare. Tidningarna skriver bara om dokusåpor, vädret, sporten, ngn kändis etc, bara skit.
Förändringarna kommer gradvis då skriker ej svensson rakt ut.
"Terroristerna" är det där yttre hotet som ska få oss att underkasta oss fashistiska övervakningslagar etc. Det är alltså som kyrkan förr gjorde fast kyrkan skrämde med Satan och "sheple" gick på allt som vanligt. ( Min signtatur håller en länk som visar "false flags")
Vid valet var det intressant att se hur hela propagandaministeriet attackerade SD för att vara rasister, men de glömde hänvisa till Jan Guillios studie av dessa ( visar på motsatsen), det då SD är utefrån och enda oköpta partiet än så länge. De är därför ett hot då de värnar om riket och är emot en fortsatt avindustralisering osv av Sverige. De andra politikerna har sålt sig för länge sen. Titta på den internationella toppen inom bilderberg och de uttalande de gjort och vad de står för så är SD rena korgossarna även när de var som yngst och oförståndigast.
Vi möter en sann ondska som måste upplysas bort, absolut inget våld det snabbar bara på bilderbergarnas dröm om en polisstat. Utan ren information.
Följande film täcker bilderbergarnas dolda agenda:
http://www.youtube.com/watch?v=eAaQNACwaLw