Citat:
Ursprungligen postat av
Tumidanda
Jag kan inte minnas att du någonsin har kommit med några förslag till hur man ska gå framåt eller förhålla sig till problemen. Eller? Det enda du någonsin har gjort sen du reggade dig är att mala på om hur precis allt och alla är styrt av judarna, sedan åtminstone hundratals år tillbaka. Det ligger ju tyvärr en hel del sanning i detta, men jag kan som sagt inte minnas att du vid ett endaste tillfälle har föreslagit någon lösning eller ansett att någon nutida eller historisk person eller rörelse någonsin har gjort något rätt eller förstått någonting att tala om. Den enda människan som faktiskt förstår hur allt ligger till verkar vara du själv. Om det finns andra människor från världshistorien som du anser besitter/besatt samma insikt, kunskap och visdom som du själv får du gärna nämna dem här.
Du är ju någorlunda sammanhängande men jag tror ändå att du tillhör skaran med psykiskt sjuka eller avvikande som sedan länge har strukit runt i eller omkring "nationella" sammanhang. Flera framträdande användare i detta forum under årens lopp visade sig till sist vara psykiskt sjuka och det är en drös som jag vet bokstavligt talat och IRL har hamnat på dårhus.
Det är väldigt vanligt att folk kräver att man också måste komma med en lösning för att man tar upp problem. Det jag har gjort är att jag berört vissa företeelser, studerat världsläget, det som du enfaldigt och i traditionell nationalistanda simpelt tolkar som och kallar "allt och alla är styrt av judarna".
Vad man ska göra åt saker har jag ingen aning om, men det hindrar ju inte
att jag tar upp de här sakerna, det är bara du och alla andra kränkta nationalister som surmulet kommer med dylika krav.
Jag har ifrågasatt nationellas tillvägagångssätt och världsbild vilket alltså är tabu, något som uppenbarligen svider ordentligt, gör man det kan man lätt bli beskriven som psykiskt sjuk.
Detta är ju dock inte det minsta problematiskt eftersom man kan fortsätta lyfta fram och skriva vad man vill på FB.
Det lustiga här är ju också att du klagar över att jag malt på om hur "allt är styrt av judarna" och sedan ger mig rätt i detta. Du pekar ut många nationella som "agenter för ZOG" (som DDW), CIA-kopplade och förespråkare av "världsjudenhetens hjärtefrågor". Här lutar du alltså själv åt att beskriva världsläget som till stor del "styrt av judarna" och inte kommer du med någon lösning på detta heller, så din kommentar skulle kunna betraktas som något av ett självmål. Kanske är du psykiskt sjuk?