Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2024-03-16, 18:26
  #1
Medlem
Vad säger ni om det här då, avancerat upplägg eller hur?

Citat:
Den 64-årige mannen tog kontakt med en grupp pojkar som han träffade i en av Malmös moskéer. 64-åringen ska sedan ha erbjudit pengar mot att ett av barnen hade sex med honom. Nu åtalas 64-åringen.

https://www.sydsvenskan.se/2024-03-1...er-moskebesok/

Citat:
Den 64-årige mannen kom i kontakt med pojkarna under våren 2023. Vid ett av tillfällena skjutsade han hem dem efter ett besök i deras gemensamma moské. 64-åringen addade sedan en av pojkarna på Whatsapp – med uppmaningen att 14-åringen skulle kontakta honom om han behövde pengar.

Snart började 64-åringen skicka meddelanden med frågor om när 14-åringen kunde ses, att han skulle betala för sig – och att det i sådana fall skulle ske diskret. 64-åringen ställde även frågor med sexuell anspelning.

Citat:
Förutom brottet mot 14-åringen åtalas 64-åringen även för att ha sexofredat en 17-årig pojke i sin bostad. 64-åringen ska ha erbjudit 17-åringen betalning som flytthjälp. Men istället ska 64-åringen ha börjat tafsa på pojken. Även detta nekar 64-åringen till.

Tankar om detta?
Citera
2024-03-16, 18:29
  #2
Medlem
Tragiskt är vad det är
Citera
2024-03-16, 18:34
  #3
Medlem
Niederhoggs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Egna-tankar
Vad säger ni om det här då, avancerat upplägg eller hur?



https://www.sydsvenskan.se/2024-03-1...er-moskebesok/





Tankar om detta?
Högst ordinära; inget värt att delge.
Citera
2024-03-16, 18:58
  #4
Medlem
Religionen för pedofiler så tror inte det var oväntat
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback