Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2024-02-22, 19:43
  #157
Medlem
flytandelyckas avatar
Varför kan man inte bara acceptera att människor röstar utifrån vad man faktiskt tycker? Detta påminner om när man inte kunde acceptera att folk röstade på Sverigedemokraterna och man skulle komma på en massa förklaringsmodeller. Jag minns att en av förklaringsmodellerna var att SD bestod av unga arga män från Skåne och Blekinge.

Vänstern verkar inte förstå att man kan rösta konservativt eller nationalistiskt av ren och skär övertygelse.
Citera
2024-02-22, 19:59
  #158
Medlem
Storstark68s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av flytandelycka
Varför kan man inte bara acceptera att människor röstar utifrån vad man faktiskt tycker?
Vänstern verkar inte förstå att man kan rösta konservativt eller nationalistiskt av ren och skär övertygelse.

Därför att vänsterlibbarna saknar förmåga att lyssna på andra åsikter. De har öst förakt å spya på sansade argument om hur illa Sverige har skötts. Ett normalt företag skulle aldrig kunna behandlas så mentalsjukt som de rödgröna gjort, det företaget hade varit dött och bortglömt efter några veckor.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback