...din garderob till 90% utgörs av klädesplagg i fyra nyanser av svart.
...du glad i hågen går fram och pratar med en annan hårdrockare med förslagsvis en Mayhem-tröja, ett band du älskar, men när du efter en stund upptäcker att vederbörande inte är fullt insatt i diskografin så vänder ditt humör och du anklagar honom för att vara en jävla poser!
...du tycker att dina favoritband var som bäst i början av karriären då de ännu var unga, oförstörda, lite taffliga på sina instrument och spelade in demos med dålig ljudkvalitet. För då var de så jävla förbehållslöst true!
...du är van vid att ha krämpor här och var till följd av allt moshande och headbangande.
...du går all in för att se så hård och skrämmande ut som möjligt, men när du kommer hem blir det mys med flickvän, katt och Melissa Horn som omväxling mellan Marduk och Kreator.
På a) svarar jag när du kliar dig i skrevet samtidigt som du blåser hubbabubba bubblor och suger av den vackra ynglingen med blicken som tankar sin bil brevid din.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!
Stöd Flashback
Swish: 123 536 99 96Bankgiro: 211-4106
Stöd Flashback
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!