01 februari 06.35, Övrigt, Åre
Mörsil, skadad man hittad utomhus
Mannen har påträffats i en trappa vid en förskola. Han är förd till sjukvården.
Det är oklart om mannen utsatts för brott eller om det är ett olycksfall. Polisen ska utreda vad som hänt. En avspärrning har gjorts i väntan på teknisk undersökning.
Polisen är intresserad av eventuella iakttagelser i området från natten. Om man sett eller hört något eller har uppgifter att lämna, ring polisen på telefonnummer 11414 eller lämna tips via polisen.se
Uppdatering kl 14:40
Den man som påträffades under morgonen är avliden.
Anhöriga är underrättade.
Polisen ska utreda ärendet. Åtgärder som teknisk undersökning av platsen samt en rättsmedicinsk undersökning kommer genomföras.
Han verkar inte ha mått bra nyligen om man kollar Facebook. Kan det vara en överdos??? Barnen verkar ha haft knapphändig kontakt med både han och med varann
__________________
Senast redigerad av Obmud 2024-02-01 kl. 20:51.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!
Stöd Flashback
Swish: 123 536 99 96Bankgiro: 211-4106
Stöd Flashback
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!