Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2024-02-01, 11:35
  #25
Medlem
Karmans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av DjungelJumbo
Australien är ju stort och ganska glesbefolkat i mitten väl? Där kan de väl bosätta sig. Bekant klimat för dem också.
Bra förslag. Australien är väldigt glesbefolkat jämfört med tex. Sverige. Endast drygt 3 invånare per kvadratkilometer.
Citera
2024-02-01, 12:01
  #26
Medlem
bomhulls avatar
Ryssland? Stort land som behöver soldater
Citera
2024-02-01, 12:04
  #27
Medlem
blamages avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Manginaz
Dom kan ju bli organdonatorer?
Israel borde ta emot dem med öppna operationssalar.
Citera
2024-02-01, 12:05
  #28
Medlem
zombie-nations avatar
I de andra konflikterna har de flesta flytt inom Afrika. Eller tror ni på allvar att alla är i Sverige? De kommer fly inom Afrika.
Citera
2024-02-01, 12:05
  #29
Medlem
Bara Sydafrika som är 25% vitt fungerar någorlunda även med en korrupt regering.
Citera
2024-02-01, 12:10
  #30
Medlem
Smugumins avatar
EU är rikt och har resurserna för att hjälpa alla som behöver hjälp som kommer hit.
Citera
2024-02-01, 12:11
  #31
Medlem
Sverige kan inte ta emot fler
Citera
2024-02-01, 12:18
  #32
Medlem
Israel och Saudi är givna kandidater.
Citera
2024-02-01, 12:26
  #33
Medlem
DonaldBidens avatar
Är kanske ett aprilskämt?

Kan dra en direkt parallell till USA, som åtminstone anses efterleva någon sorts effektiv legalism, likväl kan miljoner vistas där utan tillstånd.
Men i Västafrikas länder skulle detta omedelbart bli ett enormt problem, att likna vid en katastrof?

Har Erik Esbjörnsson och DNs redaktion knarkat upp Sveriges kokainreserv och således hamnat i ett alternativt universum?
__________________
Senast redigerad av DonaldBiden 2024-02-01 kl. 12:28.
Citera
2024-02-01, 12:31
  #34
Medlem
Kanske fly söderut?
Citera
2024-02-01, 12:43
  #35
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Smugumin
EU är rikt och har resurserna för att hjälpa alla som behöver hjälp som kommer hit.


Hur rikt är EU, menar du, och vad är det för resurser du menar finns outnyttjade?

Och om nu EU är rikt och har vissa resurser, så är väl det ingen anledning till att göra EU fattigt med ett totalkaos av yrkeskriminella utlänningar som tillåtits komma hit för att råna, våldta och mörda de förhatliga européerna.

Det handlar om att vi måste sluta sikta i eget bo, för vad ska ske den dagen vi har öst ut alla skattemedel på dessa parasiter, och vi har blivit utfattiga pga vårt godhetsknarkande och själva blir tvingade till flykt?

Vart ska vi då ta vägen?
Tror du något land öppnar sin gräns och sin plånbok för oss då?
Varför vill vissa aningslösa svenskar, helt utan verklighetsförankring och ekonomisk insikt, att vi ska utarma vårt land och våra skattemedel?
Citera
2024-02-01, 13:29
  #36
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Stark-Senap
Fortfarande en piss i havet. Vi snackar bara miljontals.

När stora delar av Afrika och andra delar av världen blir bokstavligen obeboeliga pga klimatförändringar så kommer flyktingar att räknas i miljarder. DÅ kan vi snacka om den samhällskollaps de bruna så gärna tjatar om idag. Och därför är det väldigt komiskt att Sveriges bruna styre gör allt de kan för att påskynda just den utveckling.

USA och Kina får väl ta emot dem då då de är de största klimatbovarna.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback