Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2024-01-21, 16:37
  #217
Medlem
UyCVswHfsnM2z3nHs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av bahr
Både killar och tjejer dras till miljön för de lockas av status.

Från artikeln:



Evelina började hänga med killar med hög status. Sedan blev hon tillsammans med en av dem.

Ja och sen tog han en bild på henne med kuk i munnen och hotade sprida den om hon inte gjorde som han vill (Om man får tro artikeln).

Utan det hade hon inte gått med på att göra nåt kriminellt. Jag vet inte vad motsvarande utpressningssituation skulle vara för killarna men jag tror inte de behöver utpressas, de VILL bli gangsters.
Citera
2024-01-21, 16:39
  #218
Medlem
TrueDevils avatar
Dessa avskum ska bara saneras bort från samhället!
Här har ni ett till luder som springer efter gangster killar och även har en pappa som är polis:
https://www.youtube.com/watch?v=qi7Z...nel=PrimeCrime

Så att skylla på föräldrarna hjälper inte!
Ni som försvarar dessa patrask till kvinnor borde lyssna och se hur de försöker framstå som offer när de åker dit, finns massor med denna typ av kvinnor i dagens samhälle i alla samhällsklasser!

Vidriga är dom!
__________________
Senast redigerad av TrueDevil 2024-01-21 kl. 16:42.
Citera
2024-01-21, 16:56
  #219
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av bahr
Både killar och tjejer dras till miljön för de lockas av status.

Från artikeln:



Evelina började hänga med killar med hög status. Sedan blev hon tillsammans med en av dem.

Det är ju här tjejerna har en så viktig roll. Blivande svenska läkare, ingenjörer och industriarbetare kommer ju aldrig kunna tävla med blatteungarnas gränsöverskridande våld, det är dom alldeles för vettiga för. Men Stina, Anna och Fatima kan ju vända ryggen åt dom kriminella istället för att köa om att få sära.
Vad har en kille för status om den inte har några tjejer!
Citera
2024-01-21, 17:06
  #220
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av OtursAktivist
Troll.

Tonåringar på glid är generellt lika intresserade av det vuxenliv de försöker uppnå genom att snabbt gå från barn till "tuffa" när de hamnar lite snett

Förhoppningsvis kommer media leverera fler sådana här berättelser så den normala världen (ej kvinnohat de troll på Flashback dvs) börjar få upp ögonen för vilja äckliga människor många av de här pojkarna och männen är.

Gängkriminell kan absolut ses som synonymt med någon som systematiskt begår sexualbrott, kvinnofridsbrott, våldtäkter och annat då de som inte är aktiva utövare själva sprider kvinnohat genom förtal och annat vilket idag bör inkludera spridning av sexuellt material, hot mot människor omkring en tjej osv.

Det är riktigt grovt att få höra att tjejer visas våldtäkter på andra tjejer som hot. Man kan bara gissa vilket mörkertal av våld mot kvinnor de här typerna innebär.

Precis, så kan man börja rannsaka alla priser som gängkriminella rappare har fått när de förhärligar våldet och allt misogynt skit som de sysslar med.
Citera
2024-01-21, 17:11
  #221
Medlem
När jag var barn hade jag en ”känsla” vilka andra barn man skulle undvika, så är det än idag. Man har en ”känsla” trubbel trubbel varning spring åt hållet.
Citera
2024-01-21, 17:13
  #222
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Flaskpostens
Såklart. Kvinnor har ingen fri vilja och är därför ansvarsbefriade från allt.


Kvinnor har den där egenskapen att vårda ta hand om. Därför dras de till destruktiva partners.
Citera
2024-01-21, 17:22
  #223
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Lagomjante
Precis, så kan man börja rannsaka alla priser som gängkriminella rappare har fått när de förhärligar våldet och allt misogynt skit som de sysslar med.
Fast det är sådant som inte berör medelklassen som kan drömma sexdrömmar om att ligga med den utsatta kvinnan eller snubben de köper kokain av eftersom de inte längre behöver ha skoten nära dem själva när de kommit och klätt på sig och gått hem. Så är den krassa verkligenheten att de här killarna är projektioner av medelklassens fantasier och därför har de hyllats och lyfts fram. Kvinnors situation har inte berört dem då det varit kvinnor i en klass under dem och i gen vill få fantasierna nersmutsade av verkligheten så det har givetvis varit tvunget att bara låta en bild av den visas.

Att lyfta fram en man, är även en del av att vara orsaken till just strukturellt kvinnoförtryck men de har kallat det antirasism och endast de som rapat likadant har fått höras.
Citera
2024-01-21, 17:44
  #224
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av OtursAktivist
Fast jag är kvinna och saken är att du inte sätter ribban för vad du är värd jämfört mot andra män för mig.

Jag kan referera till mig själv då de flesta av din sort inte skulle öppna käften lika mycket som jag kan göra. Det är fakta. Du sitter anonymt och brer på medan jag nog är mer igenkänd på att min mun inte blir vacker gällande vad som helst.

Tror du att det är någon skillnad på dig från en svartinghora om den öppnar käften kring t.ex min syrra, mig eller någon annan jag känt?

För mig är det skrattretande att någon vars mamma är en tvångsknullad hora, under samma preferenser kallar fria kvinnor i ett land de valt att flytta till för just horor på olika vis.

Män som dig oavsett hur ni ser ut är aldrig attraktiva, högt eftertraktade och era mammor, systrar och flickvänner är inte direkt nobelpristagare .

Ni försöker skratta er ut att det enda ni har är mycket luft och en snopp. Ingenting mer. Ni har aldrig högre status i form av rejäla portioner av utbildningar, priser, intelligens och något annat som gör er märkvärdigare än andra.

Ni måste eftersom ni är så lågt stående härja runt som as för att försöka hitta hackkycklingar.

Innan du öppnar munnen om vilja kvinnor som är bra eller inte vill jag se bevis på vad fittan som tryckte fram dig, har uppnått för höga nivåer i livet. Gift räcker inte då det i otroligt många kulturer innebär kusin eller pedofil under tvångsäktenskap. Jag vill se de tunga utmärkelserna, diplomen, medlemskapen. Jag vill ha bevis på fittan som smekte ditt huvud hela vägen ut i ljuset presterat mer än att knulla fram dig.

Har du ingenting att visa så stäng igen kakhålet.
För allt började med din mammas fitta som drogs över den där munnen och ansiktet. Glöm aldrig bort det. Din mammas fitta. Fittunge.

Istället för att skriva detta pinsamma inlägg borde du erkänna att åsikter inte är våldsamma handlingar. Du borde även sluta hitta på lögner om män bara för att de har annorlunda åsikter än dig. Om en laglydig välutbildad man är oattraktiv och en kriminell våldsverkare är det så är det inte den laglydiga det är fel på utan kvinnans preferenser. Det är inte kvinnohat att konstatera det.

Du skriver själv att laglydiga män är lika mycket värda som kriminella våldtäktsmän. Så vi är ju överens om att det är din sort och dina preferenser som är problemet.

Om du tycker det är rätt att säga att alla män är våldtäktsmän för att ett fåtal är det så är det också rätt för oss att säga att alla ni kvinnor är lömska horor för att ett fåtal är det. Vet redan att ditt svar kommer vara totalt färgat av det hat som du säger dig motarbeta. Pga såna som dig behöver vi en religion som kan hålla dina pöbelinstinkter i skick. Försök inte tänka, gå vidare. Du är en del av pöbeln.
__________________
Senast redigerad av VinnarenSkriver 2024-01-21 kl. 17:51.
Citera
2024-01-21, 17:45
  #225
Medlem
El-gigantes avatar
på medeltiden så hade dessa banditbrudar bundits till skampålen eller varför inte direktavrättats av en ball riddare med bredsvärd? kanske någonting vi ska återinföra, likt andra ekologiska metoder man använde på den tiden?
Citera
2024-01-21, 17:45
  #226
Medlem
Det är inte Evelinas fel, det är hennes föräldrars fel.

Jag har sett det här på nära håll. När jag bodde i gbg så stötte jag ofta på en granntjej som brukade ogilla sin mamma starkt för hon hade ett ohälsosamt beteende och höll på med en massa män. Jag tyckte alltid hon verkade så sympatisk och mogen för sin ålder.

10 år senare så är hon likadan som sin mamma.. hon bor i en sunkig håla numera, tjänar i princip inga pengar, är outbildad etc.

Det finns ett ordspråk: ''Äpplet faller inte långt ifrån trädet''.

Om man kommer ifrån en uppväxt med keffa föräldrar så måste man tvinga sig att bli annolunda, annars är man nästan dömd att misslyckas.

En man med starka värderingar som har lyckats kommer aldrig vilja plocka upp ''resterna''.
Citera
2024-01-21, 17:50
  #227
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av UyCVswHfsnM2z3nH
Ja och sen tog han en bild på henne med kuk i munnen och hotade sprida den om hon inte gjorde som han vill (Om man får tro artikeln).

Utan det hade hon inte gått med på att göra nåt kriminellt. Jag vet inte vad motsvarande utpressningssituation skulle vara för killarna men jag tror inte de behöver utpressas, de VILL bli gangsters.

Killarna blir ihjälskjutna när de inte lyder order.
Citera
2024-01-21, 17:51
  #228
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av buzzerbuzzer
Det är ju här tjejerna har en så viktig roll. Blivande svenska läkare, ingenjörer och industriarbetare kommer ju aldrig kunna tävla med blatteungarnas gränsöverskridande våld, det är dom alldeles för vettiga för. Men Stina, Anna och Fatima kan ju vända ryggen åt dom kriminella istället för att köa om att få sära.
Vad har en kille för status om den inte har några tjejer!

Du kan inte ändra kvinnors natur. Gorillahonor står på kö får att få ingå i den största och mest våldsamma gorillahanens harem.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback