Frågan som TS ställer känns väldig hemsk. Vill vi verkligen S skall ha makten ingen? Vill vi verkligen har ett Sverige där S tillsammans med VPK + MP förstör Sverige yttterligare med att smutsa ner landet med mångkultur?
S har haft makten i 2 mandatperioder, dom gjorde inte ett skit , dom lätt bara samhället förfalla. Tro ingen vill ha S m/2023 vid makten. Många tänker tillbaka till ljuva 60 talet, då lyckliga gatan fanns i Sverige, då Sverige var ett homogent och vi hade inte USA rasproblem som vi har idag, därav kunde man få ner arbetslösheten det fanns hederliga politiker som lämnade tillbaka pennor till statsverket när dom slutade och ekonomi kunde gå på högvarv.
Sedan fick den onde Sosse makten, han som gjorde att Nixon plockade hem sin ambassandör efter gått i ett demonstrationståg med terrorister, han som rökte cigarr i ihop med kommunistiska massmördade som Fedro Castro men samtidig kallade andra för dikatruens kreaturen och satans mördare.. Även om den onde sosse dog av ett ryggskott en feb natt 1986.
Men S har tom utlandsfödda politiker som ministrar och politiker som saknar jord och blodkoppling till Sverige., så det känns inte tryggt för mej som Svensk, har vi denna typ av korruption i Sverige.
Det är man måste göra nu prispressa vad en kriminell få kosta samhället. Gör fängelsestraffet hårdare och skala bort lyxvård av skottskadade gängkriminella. Kan man inte finasieras sin skottskada själv, så är det inte vår sak att bry oss. En gängkriminell har inget värde att rädda livet på.
Citat:
Ursprungligen postat av
Saltkatt
På vilken planet då? I opinionsmätningen som kom häromdagen ligger två av de fyra Tidöpartierna under 3% och tar sig inte in i riksdagen.
Det är ytterst sällan partier lämna riksdagen, Det är bara Ny demokrati och Miljöpartiet som har lämnat riksdagen, efter har blivit in röstade.