[quote=censuria|87016133]
Citat:
En bolsjevik är en människa som försöker skapa Homo Sovietcus.
Nej en bolsjevism är en gren, inom socialistiska rörelsen i just Ryssland.
Citat:
Men det är ju detta jag säger hela tiden, du lyssnar ju inte på mig. Det är extremt viktigt att kvinnan är vid sitt barn fram till skolåldern.
Det du upprepar konstant är att män har skapat ALLT.
Alltså, kvinnan bidrar med NADA i din föreställningsvärld.
Citat:
Kvinnor använder ofta sin intelligens i sociala sammanhang. Genom list och manipulation. Inte hedersvärt.
NÄ så klart! När kvinnor gör något/ är något så kan det ju omöjligt vara något positivt.
Vi har förstått nu att det är så du ser på könen...Kvinna = DÅLIGT. Man = BRA.
Citat:
Det sker ytterst sällan att två människor kommer på en idé exakt samtidigt.
och det sker nästan ALDRIG, att något upptäcks på en sekund.
Eller du kanske inte begripit detta? att saker som ex. Higgspartikeln inte var ett hevrueka moment för en man nånstans som damp ner i hans hjärna med en flash?
Citat:
Är du kränkt? Jo, alla era ideer härstammar från kommunistisk subversion och har ingenting med verkligheten att göra. Jag beskyller inte Karl Marx för detta, utan hans lärjungar.
Du tror alltså jag skulle vara kränkt av en okunnig idiot som du?
Citat:
Ja, och den här lilla skillnaden gör extrem skillnad i verkligheten. Inkomsten korrelerar exponentiellt med IQ tex.
Ja just...den där gruppen av minst intelligenta, men som ändå hade turen att födas med en hudtarm mellan benen, de ska ju självfallet! ha mer betalt, status och privilegier i livet än den betydligt större gruppen av mer intelligenta kvinnor.