Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2023-12-06, 09:01
  #13
Medlem
Clodiuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Reverend.Camden
MP har väl alltid haft invandring och hbtq...som huvudfrågor samt på övrigt sätt försökt försvåra för svensken.

Nåja alla civilisationer faller förr eller senare.
Sverige har valt att bli ett vänstermuslimskt land. Både vänstern samt C, L och M har varit med på tåget. Nu står vi här med båten fullproppad av individer som borrar hål i dess skrov samtidigt som befolkningen sjunger kumbaya och förbjuder någon att påpeka att vi snart sjunker.
Jag är inte alls lika pessimistisk som du men måste ge dig en eloge för den färgstarka bilden.

OT:Även om grön ungdom vill prioritera de här frågorna, så blir det nog inte så. Det manliga språkröret som nyss valdes låt vara med liten majoritet står ju längst ut till höger i miljöpartiet. Man kommer alltså att orientera sig mot mitten och förmodligen söka samarbete i första hand med centerpartiet. Jag har haft visst hopp om att här kan bli en återfödelse av det borgerliga blocket
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback