Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 8
  • 9
2023-11-19, 13:20
  #97
Medlem
prizs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av GigiBali
Exakt. För det första är judarna livrädda för att vara den enda minoriteten i ett land, då människorna i det landet kommer att gå emot dem så fort de blir medvetna om judarnas agenda. För det andra vill de ha en massa olika grupper som bråkar med varandra om en massa irrelevanta saker som inte alltför sällan, grundar sig i saker som judar ligger bakom. Detta kallas för "söndra och härska", och är något som judar både är bra på, och älskar att göra.

Att den amerikanska median styrs av judar borde alla som gör lite research vara medvetna om vid detta laget. När svarta mördar svarta är median helt tyst. De bryr sig inte det minsta lilla. När svarta mördar vita, samma sak. Men när vita mördar svarta, då är det det enda median pratar om varenda dag i månader. Detta beror på att judar vill att svarta ska hata vita och göra deras smuts-jobb. Vissa svarta som har gjort lite research, vet att judar spelade en väldigt stor roll inom slaveriet i USA. Slaveriet handlade nämligen inte om rasism. Det handlade om att tjäna pengar. Men när de svarta tar upp detta på någon social-media får de massa problem. Många judar kontrollerade slav-handeln, och ägde båtarna som hämtade slavarna. Men precis som med allt annat skriver judar alltid om historien, och skyller därför allt på vita icke-judar. Det var aldrig vanliga människor som ägde slavar. Det var den ekonomiska eliten, dvs de som hade mycket pengar. Vilket folk är det som oftast har mycket pengar?

Jag vet inte om judarna alltid har velat förstöra för vita människor, eller om de började med det efter förintelsen i Tyskland. Men det är väldigt tydligt att de hatar vita och vill radera oss. De driver massinvandring endast till de länder där majoriteten är vita. De bryr sig inte ett skit om tex Japan, Sydkorea, Israel, Singapore osv. De är besatta av att få Ungern till att ta emot en massa invandrare, men de bryr sig inte ett skit om Japan, trots att Japan har en mycket bättre ekonomi än Ungern. Utöver massinvandringen driver de också en massa propaganda som går ut på att alla grupper är offer, utom "vita heterosexuella män". På så sätt får de alla dessa grupper till att isolera vita heterosexuella män, och på så sätt föds det färre vita barn. Du kan även se detta på reklamer överallt. En vit kvinna och en svart/arabisk man som poserar som ett par. De vill radera ut vita människor. Men med tanke på att de aldrig kan klara av detta i praktiken, måste de manipulera och ta hjälp från andra folk för att uppnå det.

Jag har glömt hennes namn, men en judisk kvinna i USA sa det tom rakt ut. "Yes, diversity is about getting rid of white people, and thats a good thing". Ben Shapiro som målar ut sig själv som en konservativ populist, är egentligen bara en jude som vill vad judar vanligtvis vill. Han har aldrig gillat Trump, därför att judar vill inte ha enighet inom ett land. De vill ha splittring där alla bråkar mot varandra. Han förnekade helt och hållet att något fusk hade ägt rum 2020. Han är också för vaccin.

Många judar blir väldigt upprörda när någon säger eller skriver någonting positivt om Jesus eller Kristendomen. Det är därför du som öppet kristen inte kommer någon vart i Hollywood. De anser också att homosexuella ska få lov att vigas i kyrkor osv. Men vart är alla homosexuella inom synagoger? Så vitt jag vet existerar inte detta. De använder homosexuella och annat för att förstöra Kristendomen, samtidigt som de håller sig egen religion ren. Det är ett vidrigt hyckleri.

Väl väl sagt. Inväntar de ignoranta svennarna nu som kallar dig rasist och ska försvara Israeler för att de ogillar muslimer.
Citera
2023-11-19, 20:05
  #98
Avstängd
Dirtydwarfs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Sesus
-
SD har inte makten att kunna göra ett skit.
Hur många av dessa "flyktingar" har Ungern och Polen tagit in tex?
Socialistisk feminism är problemet med Sverige. Folk tänker med handhjärtan istället för hjärnan.

Tyvärr så är det du säger nog rätt.
Samtidigt som jag faktiskt tror numera att SD inte ens vill om de så kunnat förändra något. Den fete Åkesson sitter där han sitter på sin tjocka rumpa och är nöjd nu när hen får leka med de stora gossarna med makt.

Polen och Ungern är föregångsländer och jag ser i framtiden att splittringen mellan östeuropa och EU kommer bara bli större och större.
Citera
2023-11-20, 02:43
  #99
Medlem
Sesuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Dirtydwarf
Tyvärr så är det du säger nog rätt.
Samtidigt som jag faktiskt tror numera att SD inte ens vill om de så kunnat förändra något. Den fete Åkesson sitter där han sitter på sin tjocka rumpa och är nöjd nu när hen får leka med de stora gossarna med makt.

Polen och Ungern är föregångsländer och jag ser i framtiden att splittringen mellan östeuropa och EU kommer bara bli större och större.
-
Jag hoppas splittringen blir större.
Allt och alla är inte eller kan vara samma. Socialism är ondska. Ungern och Polen vet...
De neo-marxistiska woke konspirationsteorierna om klimat, feminism, genus, kön, och att alla kulturer är samma är nonsens. Alla med 2 hjärnhalvor fattar det.

Åkesson har blivit småfet. Det är sant. Vet inte om han sitter och leker med "de stora gossarna" dock men han borde göra det om det skall bli en förändring.
Personligen anser att han har haft rätt om allt de senaste 20 åren och att de andra är som pubertala tonåringar runt honom. Kolla V, MP eller L. Centern kommer jag inte ens nämna. Va fan lixom?
Citera
2023-11-20, 03:52
  #100
Medlem
Ferhs avatar
De ansvariga är kapitalister som vill ha en stor, korkad, splittrad och fattig befolkning som de kan tjäna pengar på, medan de själva bor så långt bort från allt som möjligt.

Utan invandring så blir det ju befolkningsminskning lixom, och då blir det mindre efterfrågan på varor, och värdet på fastigheter och hyror skulle sjunka eftersom för många skulle stå tomma och lediga, och produktionen skulle minska, och så vidare.
Citera
2023-11-20, 04:58
  #101
Medlem
troyanhorsefinders avatar
Ni verkar spela teater att ni förargas över massinvandringen eftersom ni lockar med t.ex. godis, sex, tobak, alkohol och narkotika och allt verkar vara en plan för att förnedra och förinta invandrare med svart hår. Jag trodde faktiskt att ni på riktigt hade problem med massinvandringen fast det verkar nu mer som att det handlar om att förinta människor som i Hiroshima och Nagasaki helt utan att få ett enda straff och det aldrig.
__________________
Senast redigerad av troyanhorsefinder 2023-11-20 kl. 04:58. Anledning: Stavfel.
Citera
2023-11-20, 07:56
  #102
Avstängd
Mad monks avatar
Letar man efter en smoking gun och inte har ett supertungt vänstersamvete är svaret givet.
Citera
2023-11-20, 11:58
  #103
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av priz
Väl väl sagt. Inväntar de ignoranta svennarna nu som kallar dig rasist och ska försvara Israeler för att de ogillar muslimer.
Ja det är tyvärr så det är, och detta är givetvis en strategi från judar. De tar hit en massa män från mena, och väljer specifikt ut dem som begår brott. De som integreras och skaffar arbete blir ofta utvisade. Detta beror på att de vill att svenskar/europeer ska hata muslimer och därför ställa sig på judarnas sida. De vill att svenskar/europeer ska vara för allt som muslimer är emot, dvs liberal politik. Alla de svenskar/europeer som går på detta arbetar i praktiken för judar, dvs samma människor som har arbetat för att förstöra Sverige/Europa och tjänar pengar på det.

Vad svenskar/europeer än tycker om araber/muslimer, och vad araber/muslimer än tycker om svenskar/europeer, borde de samarbeta mot zionisterna. Nationalister och vänstern borde också samarbeta mot zionisterna. De spelar oss mot varandra framförallt från median och sociala medier. Det är därför zionister i länder utanför Israel alltid vill ha massinvandring, så att de kan spela olika grupper mot varandra. Sverige och många europeiska länder är redan förstörda på många olika sätt, och därför finns det inte längre någon mening med att svenskar/europeer bråkar med araber/muslimer. Det är bättre att gå ihop och bekämpa de som ligger till grund för alla problem i Europa och Mellanöstern. Anledningen till att amerikaner gick in och krigade i tex Irak, berodde på att den zionistiska median ljög för dem och sa att Saddam låg bakom 9/11 och att han hade massförstörelsevapen som han tänkte använda mot USA. I själva verket ville han bara sälja olja i euro istället för dollar, och detta gillade inte de rika zionisterna i USA. Det var också därför de mördade Ghadaffi, då Ghadaffi ville starta en afrikansk valuta som inte var beroende av dollarn. Anledningen till att de sprängde Nordstream-pipeline berodde på att de inte ville att Europa skulle kunna köpa billig gas från Ryssland. De ville att de istället skulle köpa dyr gas från USA.

USA är och har länge varit ockuperat av zionister. Detta gäller många länder i väst, men USA är utan tvekan det värsta. Det är därför USA länge har hållit på och förstört och destabiliserat Mellanöstern, då zionisterna i USA ser dem som sina värsta fiender. Många beslut som fattas i USA fattas inte av vanliga amerikaner. De fattas oftast av förmögna judar/zionister. Rothchilds, Soros och Larry Fink är tre av dem.
Citera
2023-11-21, 01:09
  #104
Medlem
Helge.Palmcrantzs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av AktuellaAmnen
Så du menar att flyktingarna kommer ifrån Ryssland?
Du menar inte mer specifikt att det återigen är USA som krigat och destabiliserat en region som det därför flyr människor ifrån och att de råkar passera Ryssland på vägen till Europa?

Nu har vår vän Ryssen inte uttalat några direkta hot men du låt oss säga att de hade gjort det.
Det skulle då i dina ögon vara värre att hota om något än att som USA faktiskt göra det?
Väger inte handlingar mer än ord?

Och vad ska vår vän Ryssen göra när vi fullkomligt ropar efter fler flyktingar och våra folkvalda talar om hur vi är beroende av USAs flyktingströmmar? De ger ju oss bara det vi ropar efter. Om de förvägrade oss den naturresursen vi påstår att vi behöver mest av allt, då är det ju de som blir the bad guys.

[b]Nej du får allt inse att det är USA som målat in oss i ett hörn.
USA står bakom alla flyktingströmmar som kommer från de länder de destabiliserat, oavsett vilka länder de passerar på vägen.

USA står även bakom den propaganda som sprids i Europa om hur viktiga flyktingar är för oss och den propaganda som sprids i flyktingarnas hemländer om hur lätt det är att ta sig till Europa för att få ett bättre liv. Vad har det med vår vän Ryssen att göra?


Snälla. Flyktingarna kommer inte ens från krigsländer. Du sitter fast i tiden.
Citera
  • 8
  • 9

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback