Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2023-11-16, 03:43
  #145
Avstängd
Erik Östs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kastenhof
Jag älskar hur Andersson tar ner sin armar från podiet och samtidigt backar bort några centimeter. Sedan står hon där och ser ut som en autistisk krigsskadat apatiskt flyktingbarn.

Och vi alla vet att de apatiska flyktingbarnen var en fluga under tidigt 00tal. Men man ser att Andersson tränat hemma på att försöka se apatisk ut

Ja t.o.m Greta uppfattas som en livsglad gladlynt klämkäck tjej jämfört helt plötsligt!

Undrar hur kappvändarpartiet S någonsin mer i sin maktberusning ska lyckas behålla både sin valboskap från mena och samtidigt försöka attrahera förnuftiga etniska svenskar fortfarande i väljarskaran efter allt ?

Det börjar bli dags för S att för en gångs skull besluta sig och ta ställning för vilken väg Sverige skall ta i framtiden , sveriges rikes lag eller sharias ?!

Undrar hur många av dom där 36 bortsvepta personerna röstade på Hamas när det begav sig? Samtliga som var röstberättigade tror jag !

Dessutom: -"Analyser: Sjukhusräden tycks inte ha gett mycket"-

https://omni.se/analyser-sjukhusrade...ycket/a/P4Q9k5

Vad gjorde alla vapen där om det bara var ett sjukhus undrar jag , varför fanns ett enda vapen där öht? Tänk!
__________________
Senast redigerad av Erik Öst 2023-11-16 kl. 04:42.
Citera
2023-11-16, 05:17
  #146
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av songline
Men det finns frågor som sticker hål på den egna bubblan.

Bästa journalistfrågan hittills, ställd till en Hamasledare: Varför har ni byggt 50 km tunnlar men inte ett enda skyddsrum?
Betong stål och armeringsjärn får inte föras in i Gaza av israel.
Citera
2023-11-16, 05:33
  #147
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av GregerAfGyllenstie
En familj i arabländer är ju kusiner och kusiners barn osv osv, dom bor väll alla i samma jävla hydda.
Familj var Magdalena Anderssons ord, El-Hamaj kallar det att släkten mördades
Citera
2023-11-16, 05:46
  #148
Medlem
EBTs avatar
Jag är måhända trög men hur är detta något "bevis" för att hajen saknar hamas sympatier? Det är väl hamas fiende (israel) som (om det stämmer) dödat dessa släktingar?
Citera
2023-11-16, 06:46
  #149
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av freed00m0fspeech
Jag tycker att det är värre med idioterna som inte inser att samma terrorism som drabbar Israel även drabbar oss i Europa.

Det är samma fiende och samma slags äckliga djur som våldtar och mördar här som där.

Man är nog värre än en idiot om man inte fattar att Israel är en stor anledning till att muslimer hatar väst.

Det är samma judar som stödjer Israel som ivrigt stött mångkulturen i Sverige och övriga västvärlden. Konstant används ju förintelsen som ett argument för varför väst ska fyllas med främlingar.

Vad jag vet så har sunnitiska Hamas aldrig gett sig på mål i väst, som tex al-qaeda och IS gör. Shiamuslimerna i Hezbollah och Iran sysslar inte heller med terror mot väst till vardags, utan de ger sig mest på folk i sina egna länder eller grannländer.

Sen på tal om djur så är judar exakt samma otäcka djur som araber är. Det läggs konstant förslag i Knesset om att kristen mission i Israel skall förbjudas, kan du tänka dig de judiska och israeliska reaktionerna om det i något europeiskt parlamentet lades fram liknande förslag riktade mot judar?

Jag vill tillägga att jag tycker att man ska acceptera faktum att Israel är här för att stanna och det orde alla inavlade araber också inse. Tycker att de som alla andra länder har rätt att försvara sig mot terror, med det ger inte Israel rätt att bete sig hur som helst som vissa verkar tycka.

Avslutar med ett gammal citat "Har man inte förstått judefrågan, har man inte förstått någonting."
Citera
2023-11-16, 06:47
  #150
Medlem
Socialdemokraterna är de lättlurades parti. Jag tror absolut att det går hem hos vänsteranhängare när Margareta fäller krokodiltårar i TV.

"Gud vad stark hon är som vågar visa känslor, hon måste verkligen mena allvar!" - Tänker dom där hemma. Självklart lägger man rösten på S, de godas parti. Likt en lojal hund som alltid kommer tillbaka till ägaren som sparkar och slår den dagligen.
Citera
2023-11-16, 06:47
  #151
Medlem
Inte konstigt alls. Hon representerar sina väljare i socialbidragspartiet araberna.
Citera
2023-11-16, 06:59
  #152
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av NOVEMBERSPAWNED
Fast då är dom ju inte rasister. Dom gillar oftast bara inte muslimer som sympatiserar med politisk islam. Håll två tankar i huvudet. Sverigevänner brukar anklagas för att vara nazister. Varför då sympatisera med judarna? All vänster som nu "gråter" över offren i gaza, varför tror du dom gör det? Barn har dött i massor i Syrien, Afrika, Afghanistan men varför är det så synd om barnen nu? Jo för att det är judar som krigar. Israel-usa-judiska bankirer-konspirationen flödar på nätet.

Är väl det som är det roliga med sk sverigevänner. Det är ett väldigt stort problem med främmande folk i Sverige, främmande folk i deras egna hemländer bör man inte ha problem med. Släng ut både judar och muslimer, två grupper som inte alls går att integrera i samhället som konstant kräver särrättigheter och gnäller.
Citera
2023-11-16, 07:12
  #153
Medlem
Grontarskonts avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Gertrud1
Jo din egen. Hamas är jihadister. Först judar sedan är det kristnas tur.

Även om du inte ser dig som religös ses du som kufr som vägrar tro.
Islamister slåss mot otrogna


Angående de döda i Gaza
Play stupid games win stupid prizes.

Ja fick lite vatten på min kvarn angående ditt svar!

En tanke i ditt huvud, lyft blicken! Du tror alltså att Israels anläggande av nya parkering på Gazaremsan löser problemet?
Citera
2023-11-16, 07:19
  #154
Medlem
Rondellnegers avatar
Varför talar hon svenska? CP blattarna förstår inte språket, svenska klimakteriehonor är utdöende, dvs inte många kvar som väljarbas , så socialdemokraterna borde tala arabiska nu
Citera
2023-11-16, 07:30
  #155
Medlem
Varför tror Magdalena att El Hamas inte är en hamasterrorist för att hans svärdotters familj blivit utplånade av Israel?
Är väl mer sannolikt att de är hamasterrorister.
Totalt noll logik.
Perfekt att Israel hjälpte oss att bli av med 36 terrorister från jordens yta.
Det borde ju Magdalena och El Hamas tycka också.
Citera
2023-11-16, 07:31
  #156
Avstängd
Citat:
Ursprungligen postat av marcandrew
Är väl det som är det roliga med sk sverigevänner. Det är ett väldigt stort problem med främmande folk i Sverige, främmande folk i deras egna hemländer bör man inte ha problem med. Släng ut både judar och muslimer, två grupper som inte alls går att integrera i samhället som konstant kräver särrättigheter och gnäller.

Rätt stor skillnad på Judar och muslimer, jag har aldrig hört talas om Judar som bränner bilar, spränger bostadshus, gruppvåldtar tjejer och kastar sten på polisen.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback