Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2024-01-17, 03:30
  #481
Medlem
Pandalina4s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Kurdiskahoran
Nu har hans bror pris på sitt huvud med
Snart 2 brödet döda
Du skrev snart två döda . Så de är fortfarande 3 bröder varav Harris är dödad..
Trodde de var fler halvsyskon osv. Vem ville han va Namo eller May?
Bra träff här av team Jordgubben.

Tänk att Friends arena blir 🍓. Synergier finns, lite kul när en av Nordens rikaste köper Friends Arena och ger namnet Strawberry.

För er som inte läst Stordalens självbiografi, han sålde jordgubbar i Norge som barn på torget. Tjänade pengar, bra pengar, och fortsatte.
Citera
2024-01-21, 19:37
  #482
Medlem
Kido-ns avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Enkulaihuvudet
Jag skäms över att ha insett att man själv var mycket "högre uppsatt" än dom som sätter skräck i Sverige just nu.
Jag var en pissluffare på droger som resten av högen i den där branschen. Dessa är ett gäng fittungar som Benke nere på lokala puben hade sänkt med en halvmiss. Tragiskt men sant.

Så att vara rädd för dessa individer ska man absolut inte vara.
"Dom är farliga" för att dem betalar barn att göra det dom inte själva vågar. Men möt dom man mot man så får ni se att det är farligare att gå på ett fotbollsderby.
Det är verkligen skillnad på gamla skolan och nya skolan. Dessa luffare bröt alla koder och valde att anlita ungar att göra hård jobbet..varenda unge gör det efter några benzo och lovade 50-100tusen. spöa brudar med mera är normalt idag och i dessa kretsar är det normaliserat.
Facebook gangstrarna som blev sveriges "farligaste"🤭
Inte en käft av dom har gjort ett skit själva. Inte en käft.

Ortens blocket gangstrarna 😊 mvh eran gamla administratör. Fyfan så pinsamt. Spräng min port nu med en trammad snorunge. Ett gäng fittor hela högen. Tvi!
"Sänka någon med en halvmiss" Det var länge sedan man hörde detta uttryck.
Citera
2024-02-24, 08:28
  #483
Medlem
Citat:
Abdel-Majid El-Oweiti, 19, är misstänkt för två mord och efter skotten i Sarajevo sitter han häktad misstänkt för mordet på Foxtrot-mannen Harris Österdahl, 30.
I Sverige står ett antal åklagare på kö för att utreda mord och mordförsök han misstänks för under våldsvågen.
Hur blev 19-åringen från Rosengård en av våldsvågens mest eftersökta torpeder?

https://www.expressen.se/nyheter/sve...angens-torped/

Ocensurerad bild.

Vilka två mord kan det vara?
Citera
2024-02-24, 11:04
  #484
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Kido-n
"Sänka någon med en halvmiss" Det var länge sedan man hörde detta uttryck.


👍😁👍
Citera
2024-02-24, 11:23
  #485
Medlem
Pandalina4s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TopDogg08
https://www.expressen.se/nyheter/sve...angens-torped/

Ocensurerad bild.

Vilka två mord kan det vara?
Det ena är väl Harris de syftar på?! Lite otydligt skrivet.

Det andra mordet alt mordförsöken verkar vara begångna i Sverige.
Citera
2024-02-24, 12:20
  #486
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Pandalina4
Det ena är väl Harris de syftar på?! Lite otydligt skrivet.

Det andra mordet alt mordförsöken verkar vara begångna i Sverige.

Jag tolkade det som att det finns två mordärenden i Sverige.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback