Citat:
Ursprungligen postat av
barfotalasse
Ja kan du förklara?! Hur känner du att din profet knullade en 9åring?! Svara!
Haha, vi håller oss till att hon var 14år trots att hon var yngre i många forskningar att hon var 12år så utgår vi från din ålder tror du på allvar det dom hade sex en gång och det var det att jesus föddes. De måste ha haft sex år innan så tycker du att en 11åring 12åring eller en 13åring är könsmogen för att du verkar inte ha PROBLEM med att skriva att en 14åring är könsmogen på den tiden. Så står du för din religion är baserad på pedofili.
Detta skrev du:
Ursprungligen postat av barfotalasse
Jag är inte ens troende. Hon var för det första inte 12,
utan typ 14 och påsatt av gud btw. Det finns många könsmogna 14 åringar, speciellt på den tiden. Ideellt, nej, men man visste väl inte bättre och hade andra normer. Men skit i det. Du försöker bara bortförklara det.
Muhammed var i 50års åldern när han gifte sig med en 6årig flicka. Hur känner du inför det? Att han knullade en icke könsmogen liten flicka. Spräckte henne förmodligen.
Beskriv i detalj hur du upplever det och känner.
HAHA
Object Lesson: St. Joseph and the Christ Child by Giovanni Domenico Tiepolo
https://noma.org/object-lesson-st-jo...-christ-child/