Citat:
Ursprungligen postat av
Mazzot420
Man blir ju absolut inte förvånad. Helt jäkla sjukt att folk inte kan skilja på propaganda och fakta. Nu säger jag inte att massvis med helt oskyldiga civila har dött, men just sånahär propaganda videor är det fullt av
Det är intressant hur onda människor lär sig manipulera goda människor. De tar på sig offerkoftan och får bidrag av FN och svenska skattebetalare genom att visa upp lidande barn. Pengar som de sedan stjäl ifrån barnen för att köpa lyx och vapen.
Barnen på Gaza är deras föräldrar och Hamas ansvar i skarpt läge som krig, De borde gett sig iväg söderut när de varnades av IDF. Att krig är en livsfara visste de vuxna på Gaza när de bestämde sig att bli mänskliga sköldar. Idioter, är vad de är, om de förväntar sig att främlingar ska älska deras barn, mer än vad de själva gör.
Jag noterar att det stöd palestinierna har, är från "fel" kretsar. Gaphalsarna i arabvärlden och vänstern i väst som inte är att lita på, är på Hamas sida. I bedrövelsen har palestinierna Erdogan och Putin som hejar på Hamas. Det som uppnås är att Europas ledare äntligen tar islamistplågan på allvar och vill utvisa terrorister, och anhängare till terrorism.