Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2023-10-04, 21:42
  #97
Medlem
Jordgubbes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av solstrålar
Vilken var den senaste tevedebatten med henne?
Jag menade den https://www.svtplay.se/video
som jag då kommenterade så (FB) Partiledardebatt 2023-09-13
Citera
2023-10-04, 21:42
  #98
Medlem
HemligaBrevs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Public Enemy
Hon ser ut som ett också.

Jag tror hon brås på Rudolf Hess

https://sv.m.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Hess
Citera
2023-10-04, 21:47
  #99
Medlem
Faustik-Funks avatar
Miljöpartiet är en organisation som borde fara spikrakt upp i den politiska toppen nu när miljö- och klimatfrågan basuneras ut som den absolut viktigaste frågan i världshistorien av en samlad mediaapparat - över hela västvärlden! Ändå förmår man inte att dra fördel av stunden på något märkbart sätt. Man verkar heller inte vara förmögna att dra till sig kompetenta eller ens någotsånär hjärtevinnande ledarpersonligheter.

Vad är det för toxisk arbetskultur hos det där partiet som gör att dom hela tiden sätter krokben för sig själva hela tiden?
Citera
2023-10-04, 21:47
  #100
Medlem
Glödskals avatar
Citat:
Ursprungligen postat av GrevenFB
https://www.dn.se/sverige/internt-la...-toppstyrning/

- Vad bör Miljöpartiet göra med Märta Stenevi?
- Är du förvånad över att Stenevi beskrivs som ett toxiskt arbetsmiljöproblem?
- Passar Stenevi på en arbetsplats med andra människor?

- Behålla henne så länge som hon skadar partiet.
- Inte alls. Dessutom är väl miljöpartister ganska ömhudade och lättkränkta?
- Inte bland normalt funtade människor, men bra där hon är.
Citera
2023-10-04, 21:48
  #101
Medlem
Public Enemys avatar
Hennes (sinnes)sjuka framtoning är nog en större orsak än Bodlund för partiets kräftgång.
Citera
2023-10-04, 21:48
  #102
Avstängd
Hejstefans avatar
Inget om detta i kvällens aktuellt 😏
Citera
2023-10-04, 21:49
  #103
Medlem
Glödskals avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Faustik-Funk


Vad är det för toxisk arbetskultur hos det där partiet som gör att dom hela tiden sätter krokben för sig själva hela tiden?

Hur jobbigt måste ett arbete egentligen vara för att en miljöpartist skall tycka att miljön är toxisk? Det räcker väl med att någon kollega råkar "felköna" en tranny för att en hel avdelning skall sjukskriva sig?
Citera
2023-10-04, 21:51
  #104
Medlem
solstrålars avatar
Citat:
Ursprungligen postat av HemligaBrev
Jag tror hon brås på Rudolf Hess

https://sv.m.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Hess

Om du någonsin varit i Tyskland så vet du att det utseendet inte är alltför ovanligt där. Har sett många kvinnor med detta utseende där.
Citera
2023-10-04, 21:54
  #105
Medlem
Pallar man inte att jobba med stenevi så ska man nog gå hem och inte pyssla med politik överhuvudtaget det är kärringar som gnäller bara.
Citera
2023-10-04, 21:55
  #106
Medlem
Yoweris avatar
Något fel är det med kvinnan. Hon åt upp mig med blicken på Gröna Lund 2021. Gav långa kåta blickar. Och jag är ingen Di Caprio
Citera
2023-10-04, 21:55
  #107
Medlem
Nej fy tusan! Det där är en kvinna som man kan tänka sig brukar flyga till Blåkulla med jämna mellanrum.
Den stora gåtan är ju hur MP fått för sig att rösta fram henne, men vem förstår sig på det partiet.
Hon är ju alltid syrligt elak i sina kommentar, en riktig Besserwiser, följt av alltid ett ständigt självbelåtet leende.
Citera
2023-10-04, 21:57
  #108
Medlem
Alltså det underbara med det här är att exakt samma sak hände i pedofilpartiet med annie lööf. Där vittnade ju medarbetare om samma sorts mobbning och attityd.

Dessa rabiata feministkvinnor vill framstå som ledare men de bevisar om och om igen att de inte fixar det. Härnäst kommer artiklar om arroganta maggan som har drämt till någon medarbetare med en vindunk
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback