Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2024-02-18, 10:50
  #10513
Medlem
ble lagt ut en ny artikkel på nrk.no i går kveld. Viser seg at identitets tyveriet stammet fra et bilsalg i 2022 der en 32 år gammel mann fra noresund jobbet.

https://www.nrk.no/norge/politiet-kn...sen-1.16768076
Citera
2024-02-18, 11:02
  #10514
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Lokalpokal71
Til Avhørt erkjenner Jonas at han gikk til politiet og fortalte at han hadde betalt 20 000 kr for påtenning av den éne betongbilen. Han bedyrer sin uskyld, og mener at det hele var en spøk. Som følge av dette ble 2 personer siktet og satt i varetekt. Disse personene ble utelukkende pågrepet og siktet på bakgrunn av det Jonas fortalte til politiet, noe som da pr.definisjon er tekstbok «tysting».

Hvor har du det fra at han benekta at han tysta egentlig?

De ulike «faktum» som enkelte her inne kommer med er åpenbart ikke tilgjengelig for de fleste av oss. Du, og enkelte andre endrer jo til og med historien selv om det finnes offentlige lydklipp, og da kan man jo fader meg begynne å lure.

Enten så er noen av dere lokale, og har en eller annen agenda mot noen av de siktede, kanskje de tuppa noen av dere i rumpa, eller kanskje de sneik foran deg i køen, hvem vet. Alternativet er at noen av dere er regelrett latterlige, og lider av lav IQ og altfor mye fritid.

Det er nærmest poengløst å komme med objektive fakta i tråden fordi noen nekter å forholde seg til det uansett. Hypoteser som; «KØS drepte Jonas fordi han er tyster selv og ville flytte fokus på Jonas, osv», det gir mer mening enn de åpenbare fakta. Det er litt morsomt også, men på en tragikomisk måte.

Det er i det minste flaks for Kripos at dere tar tak i denne saken, og ikke minst for de pårørende som har tryglet i ulike medier om at spekulasjonene må stoppe fordi de er en stor belastning. Dere fortsetter riktignok av medlidenhet og empati ovenfor dem, dere vil jo tross alt finne ut av dette, løse saken, så all honnør til dere! Bravo!

PS. Jeg tror KØS er en seriemorder som har drept flere enn Stalin, og at motivet egentlig er at han er en spion for det forhenværende KGB, og at Jonas ble drept fordi Putin ville oppta fokuset i mediene samtidig som han klargjorde for en fullskala invasjon av samene i Finnmark. KV er finansiert av KØS, men er egentlig en robot, og det er derfor han ikke prater, fordi han er programmert til å holde kjeft. Bare vent å se, jeg har mine kilder!
Jeg tenker ikke at det er tysting å fortelle politiet hvem du tenker kan ha noe med brannen på din egen bil å gjøre. Men her er vi uenige.

Du tror altså ikke at KØS er politiinformant? Info om dette tidligere i tråden er veldig konkret, detaljert og troverdig.

KØS blir muligens unødig svartmala her inne, men det er er ikke så rart all den tid han har bestilt alt dette som førte til at en mann mistet livet. Husk at om han bare hadde latt Jonas være i fred så hadde Jonas fortsatt vært her og ingen av de fem MGMene hadde risikert store deler av sine fremtidsutsikter bak lås og slå. Flere av dem har barn eller samboer etter hva vi har skjønt. Og KØS ble vel forlatt av sambo mens han satt inne.

Om tysting er grunnen til at de andre MGMer ville være med på terroriseringen, hva tenker du Jonas har fortalt polititet om dem da? Han kjente vel ikke MGM1 og 2. og 5 hadde han en grei relasjon med?

Saken er kompleks og politiet har ikke offentliggjort så mye av det de har på MGMene, derfor spekuleres det fortsatt. Om offentligheten hadde fått vite mer ville nok ting roa seg.
Citera
2024-02-19, 15:59
  #10515
Medlem
ny artikkel på dagbladet.

Får håpe de får fortsette med heft i boligen, og at de også får gjennomslag på verdiene til Noresund mannen om de fortsetter å prøve.

https://www.dagbladet.no/nyheter/vil...iktet/80988366
Citera
2024-02-19, 18:48
  #10516
Medlem
Kjenner jeg rett og slett blir skikkelig forbanna av å lese artikkelen, å få oppfriskning av å lese at domstolen avviste kravet ang heft i 32 åringens sparepenger... Her har en kar blitt utsatt for hærverk og vold, samt tapt masse penger i forbindelse med jobb. Hadde personen som bestilte alle disse tingene bare hatt BALLER nok til å møte opp på døra hans selv, eller konfrontert han hvor som helst og forsøkt på det han selv ville... Misforstå meg rett, men har du så mye imot et menneske , så si ifra sjøl eller så gir du faen. Vær for faen ikke så feig at du drar med deg andre under bussen du selv egentlig kastet deg under.
Citera
2024-02-19, 19:35
  #10517
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Maarud441
Kjenner jeg rett og slett blir skikkelig forbanna av å lese artikkelen, å få oppfriskning av å lese at domstolen avviste kravet ang heft i 32 åringens sparepenger... Her har en kar blitt utsatt for hærverk og vold, samt tapt masse penger i forbindelse med jobb. Hadde personen som bestilte alle disse tingene bare hatt BALLER nok til å møte opp på døra hans selv, eller konfrontert han hvor som helst og forsøkt på det han selv ville... Misforstå meg rett, men har du så mye imot et menneske , så si ifra sjøl eller så gir du faen. Vær for faen ikke så feig at du drar med deg andre under bussen du selv egentlig kastet deg under.

Enig med deg. Kun en regelrett, tvers igjennom reinspikka psyko drittsekk oppfører seg på den måten.

"«Etter en samlet vurdering har retten kommet til at det ikke foreligger konkrete og objektive holdepunkter for at det er grunn til å frykte at fullbyrding av kravet vil bli forspilt eller i vesentlig grad vanskeliggjort, med mindre heftelsen opprettholdes», heter det i en kjennelse fra Ringerike, Asker og Bærum tingrett, som ble avsagt i slutten av januar." Men nr.2, som hverken regnes som hovedmann, eller den som utførte drapet, og som ikke formelt eier sitt eget hus, han er det viktigere å ta beslag hos, enn hos KØS.

"med mindre heftelsen opprettholdes?" Hm, betyr det at de frykter at kravet vil bli forspilt eller vanskeliggjort, dersom de opprettholder det?
Citera
2024-02-20, 21:00
  #10518
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Lotepusen
Er det bilsjappa på Sokna det er snakk om i NRK-artikkelen, tro?

Garantert - men den ligger på Veme, ikke på Sokna. KØS driver i praksis bilsjappe hjemmefra (med eller uten brukthandelbevilling) mens han venter på rettssak. Sjarmerende.

Citat:
Ursprungligen postat av Lotepusen
Meget mulig at KØS ikke har bedt MGM1 skyte på eller drepe Jonas, men jeg tror nok han anså det som et sannsynlig utfall ettersom:
1. Jonas var flere størrelser større enn MGM1. Våpenet var derfor eneste mulighet for å ufarliggjøre og få kontroll på Jonas for en spinkel fyr som MGM1.
2. MGM1 kan virke ukontrollerbar, impulsiv og ikke den skarpeste kniven i skuffa.
3. MGM1 ruser seg visstnok jevnlig på amfetamin og tar muligens kjappe og dårlige/lite gjennomtenkte beslutninger.

For lokalt politi vil det nok være en fordel å la KØS holde på, for da klarer han lettere å få tak i informasjon til dem, om det er det han gjør. I tillegg kan det nesten virke som om noen i lokalt politi er involvert, særlig om man skal bedømme ut fra hva som tidligere er skrevet om etterforskning rundt R*ngerike B*l. Om etterforkeren(e) ser en annen vei eller tilrettelegger for tysting, hvitvasking eller narkobissniss vites ikke.

Spesialenheten var forresten ganske raskt ute og etterforska politiets arbeid etter drapet i Elverum nå i januar. Med tanke på den slette etterforskninga av terroriseringa av Jonas i forkant av drapet, tenker jeg at det er pussig at vi ikke har hørt noe fra enheten i denne saken. Eller har vi det?

Flere gode poeng her. Vi får håpe politiet har god kontroll, og at det dukker opp flere elementer i etterforskninga som gjør at alle involverte får den straffen de fortjener.
Citera
2024-02-21, 02:23
  #10519
Medlem
Fra mitt perspektiv, ser det ut til at denne saken vil ta lang tid før den løser seg.

Hovedgrunnen er at politiet ikke har utført jobben sin som de skal.

Her må GM1 ta ansvar for å skyve skylden på seg selv, og kun på seg selv, for å skjule andres feil.

Spesialenheten involveres ikke i saken før det er mistanke om feil arbeid fra politiet.

Ingen har en mistanke, bortsett fra en "god" politimann som har kontaktet en podkast. Dette er ikke tilstrekkelig for å involvere spesialenheten.

Hvis denne "gode" politimannen virkelig ønsket å påvirke etterforskningen, burde han ha sendt en avviksrapport til spesialenheten i stedet for å kontakte media.

Det virker som om han er bekymret for sitt eget rykte i stedet for å søke endringer gjennom riktige kanaler.

Eller er spesialenheten allerede involvert i saken?

Nå sprer jeg rykter. Ikke arrestér meg, lokalpokal71.
Citera
2024-02-21, 09:13
  #10520
Medlem
Prøveskyting av våpen

https://www.tv2.no/nyheter/innenriks...reet/16473811/
Citera
2024-02-21, 11:46
  #10521
Medlem
Svartedikets avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Maarud441
Prøveskyting av våpen

https://www.tv2.no/nyheter/innenriks...reet/16473811/

NRK har en tilsvarende artikkel ute i dag. Kostveit sier funnene "ikke er avgjørende".
Men synes det for min del skjerper mistanken om et planlagt drap at de har vært
ute og prøveskutt. Det rimer liksom ikke helt at fire av fem er løslatt fra varetekt.
Må være et mareritt for familien til Jonas at disse folkene går løs.
Citera
2024-02-21, 12:16
  #10522
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Maarud441
Prøveskyting av våpen

https://www.tv2.no/nyheter/innenriks...reet/16473811/
Jeg mener også en bra debattant her inne, skrev at folk han kjente hadde hørt prøveskyting før den tragiske hendelsen. Dette er rykter og antagelser, men har vel også vært noe om det i media
Citera
2024-02-21, 12:50
  #10523
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Martinensen
Jeg mener også en bra debattant her inne, skrev at folk han kjente hadde hørt prøveskyting før den tragiske hendelsen. Dette er rykter og antagelser, men har vel også vært noe om det i media
Jeg finner ikke noen sted i disse artiklene hvilken skog det er snakk om. Det kan jo i prinsipp være hvor som helst, og ikke nødvendigvis ved hytta.
Citera
2024-02-21, 12:56
  #10524
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Lotepusen
Jeg finner ikke noen sted i disse artiklene hvilken skog det er snakk om. Det kan jo i prinsipp være hvor som helst, og ikke nødvendigvis ved hytta.

I følge Ringerikes Blad, skal det være ved et sted som heter Damtjern. Sjekket kartet, og det ligger ved Hønefoss.
https://www.ringblad.no/skal-ha-prov...s/5-45-1804965
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback