Hvem er skipperen på den norske seilbåten som er internasjonalt etterlyst for drapsforsøk? En litt syk historie om to nordmenn som seiler og så i Atlanteren ryker uklar. Den ene jager den andre med øks og hogger av han tommelen og gir han flere slag i hodet og på kroppen. Offeret barrikaderer seg i lugaren hvor gjerningsmannen ikke kommer seg gjennom. Der inne har han vann, men det skrur gjerningsmannen av slik at han skal tørstes ut. Offeret ringer en venn, som ringer den norske redningssentralen, som igjen ringer Fransk Guyana. De omdirigerer et lasteskip som venter på helikopter på kystvakten som deretter får tatt seg ombord på seilbåten.
Gjerningsmannen blir igjen, og seiler nå rundt etterlyst i internasjonalt farvann etterlyst av den norske påtalemyndighet. Hvor skal han nå gå i land? Hva hadde du gjort, seilet hjem til norskt fengsel eller gått inn til Brasil?
Gjerningsmannen er tidligere dømt i Norge for å ha seilet inn den gang norgeshistoriens største kokainbeslag. Noen som vet hvem denne mannen er?
Hør samtale fra båten hvor offeret ringer hjem over satellittelefon.
https://www.dagbladet.no/nyheter/var...ngrep/80055947