Citat:
Ursprungligen postat av
coxenframme
Psykotiska perioder är mycket obehagliga. Förstår inte hur man kan fortsätta röka om man vet att psykos utlöses. Jag förstod detta bara nyligen.
jag är rätt säker på att droger förändrar ju hjärnan så att det är nått horribelt. Det har jag märkt på väldigt många som håller på att dom förlorar resonemanget helt så prioriteringar i livet blir ju totalt jävla skevt.
Suttit med en vän som var av med legget, och han förde långa långa utlägg om staten och massa grejer om hur dumt det var att det skulle kosta dom få kronorna det faktiskt kostar att fixa ett nytt legg. Han höll på sjukt länge och jag ville ju hjälpa och legitimera honom. slutade med att jag tröttnade och efter det orkar jag inte med "knarkare" längre.
Fan folk sitter med konspirationer och allt möjligt om både det ena och andra. Som att saker i kranvatten är farligt men att bälga i sig mängder med gift som är tillräckligt material för en konspiration av sig själv helt på egen hand. maja och hashis alltså.
Skulle man studera det som en konspiration så finns det nog mängder med material. Det får tankarna ur fas samtidigt som att den som får i sig det vill ha mer.
Det är nog det som är grejen. Vår hjärna har ett väldigt särskilt farligt förhållande till den där drogen som vi aldrig borde petat på alls. Snacka om att bli styrd liksom.