Citat:
Ursprungligen postat av
Doctor.Pepper
Kan jag få fråga dig varför du mår dåligt när du ser detta? Så länge invandrare uppför sig, inte ställer till problem, och bidrar till samhället; vad är då problemet?
Svar:
1) en mycket stor andel av de invandrare som Sverige attraherar och kravlöst låter stanna i landet på etniska svenskars bekostnad är människor från medeltida, efterblivna, klankulturer som inte förstår vitsen med demokrati och som därför inte samspelar och anpassar sig utan beter sig som en skränande, avföringskastande babianflock för att hävda sig
2) stora invandrargrupper knollar mamman till alla som inte tillhör klanen eller delar deras trosuppfattning vilket skapar allvarliga samhällsproblem som i princip är att likna vid ett krig mot etniska svenskar och det svenska rättssamhället
3) detta klägg av värdelösa, oönskade, invandrare har varken förmåga att bidra eller vill bidra i tillräcklig omfattning för att tillnärmelsevis balansera den belastning de själva utgör för systemet
Om du verkligen inte har fattat detta ännu så oroa dig inte, det finns ingenting i dagsläget som tyder på att utvecklingen inte kommer att fortsätta i allt snabbare takt mot en libanisering av tillståndet i Svennezuela. Även "goda" (naiva, korkade, blåsta) etniska svenskar kommer att tvingas inse att migration kräver noggrant urval för att inte bli till en katastrof för mottagarlandet. Det begriper man i länder som Kanada och USA.
Det för sent för Sverige att komma till rätta med de problem som migrationspsykosen ställt till med utan att tillgripa undantagslagar, militärt våld och tvingande massdeportationer med återvändandeförbud på livstid.