Citat:
Ursprungligen postat av
eternussermo
Den tog, haha, jag läste hela ditt inlägg och om du inte skrivit Nej och nånstans i det hela är det klittes fel hade jag inte kommenterat, men det är så typiskt att alltid skylla på någon annan. När det gäller Ponny så borde han fått rött, dubbar och sträckt ben. Om han hetat något annat hade han fått rött utan snack, sen hans snack efter matchen där han gnäller på domaren är bara pinsamt.
Pluttedig då, domare har ju aldrig missat nån situation med bajenspelare, lägg ner det händer ofta. Avundsjukan lyser starkt när man måste gnälla om andra när man själv inte vinner nåt, kanske därför det är en sån jävla losermentalitet i bajen och ni aldrig vinner nåt.
Men om du tittat på matchen igår så hade nog även du insett att yusuf skulle varit utvisad långt innan, det är ingen ursäkt för det olsson gjorde han kan dra åt helvete enligt mig utan bara en förklaring att det inte hänt om klitta-horan hade gjort sitt jobb som han aldrig klarar av. Låter man det bli hetsigt så kan det gå för långt som i det här fallet.
Och tittar man sen på tranberg så ser man lätt att han är duktig på att dra på sig hat med, tvåa på listan över varningar förra säsongen men med överlägset minst speltid av alla i topp 10, till och med en varning mer än psykopaten simon strand och då hade ändå strand 500 minuter mer speltid. Tranberg är också den enda i topp 10 med ett rött.