Citat:
Ursprungligen postat av
baggebo1
Nej, hade faktiskt inte hört den låten med MSP. Men trevligt att de hyllar sitt landslag. Alla britter älskar fotboll, som sig bör!
Har aldrig lyssnat så mycket på Manic Street Preachers men det var en kille på festerna när jag var ung som alltid skulle köra "If You Tolerate This..." så den har jag hört många gånger. Vi slogs om att vara huvud-DJ på alla fester.

Minns att jag tyckte han hade ganska schysst smak ändå, tror att det var han som fick in mig på At The Drive-In. Jag tyckte de var mycket bättre än MSP. Lite hårdare, kanske mer "emo", mindre pop. Tror det var samma person som alltid körde "Tolerate" och "One Armed Scissor". Har du nån åsikt om At The Drive In, Offervilja?
At the Drive-In är ett band som jag tidigare inte har lyssnat någonting alls på, så jag kan inte ha så mycket åsikter om dem. Gillade låten "One Armed Scissor" jättemycket och ska lyssna mer på At the Drive-In nu de närmaste dagarna.
Det är skönt att äntligen ha fått kommit hem till sin egen lägenhet efter att ha firat jul med släkten och en massa barn. Just nu är det så tyst och skönt inuti huvudet. Jag älskar barn jättemycket, och vill nog ha egna barn en dag, men barn kan vara fruktansvärt jobbiga också.
Min favoritjullåt:
Badly Drawn Boy - Donna & Blitzen
Vilken är den bästa jullåten enligt er andra nationalister och nationalsocialister?