Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2023-04-04, 21:23
  #1609
Medlem
Karmans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Enterprise
Förväxla inte vinklad media med rättsystemet. Jag tror han blir friad, oavsett vad de säger på CNN. Men först måste vi se åtalet.
Nej, det var därför jag skrev "känsla". Men jag litar nog inte helt på det amerikanska rättsystemet... men vi får se som sagt.
Citera
2023-04-04, 21:24
  #1610
Avstängd
VetVemDuArs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Antistalk
Japp. Instämmer. Och blir farliga faktiskt.
Låt dem agera ut och göra bort sig. Då väntar bara fler åtal.
Citera
2023-04-04, 21:24
  #1611
Medlem
0rganets avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Karman
Känns ju som att hela det här spektaklet är politiskt motiverat av Trumps vänsterliberala motståndare. Lyssnade på Expressens utsändning en stund av CNN:s rapportering och det var ju nästan patetiskt så de gladde sig åt detta. "Undrar om han känner sig ensam där inne... he he", "nu är han som en vanlig man, likt tusentals andra som åtalas varje dag i USA... (jajjamensan!)"

Vad tycker du om att Donald JR postar en bild på domarens dotter?

Citera
2023-04-04, 21:24
  #1612
Medlem
Det blir väl fler rättegångar mot Trump? Georgia där ju Trump försökte ändra valresultatet i makt av sin position och angreppet av slöddret den 6 jan.då Capitolium stormades.

Till demokraternas besvikelse så kanske inte Trump blir republikanernas självklara kandidat till den sittande presidenten. Måste ju finnas en gräns för hur mycket partiet vill utsätta sig för av negativ framtoning i media på grund av en f.d president.
Citera
2023-04-04, 21:25
  #1613
Medlem
Karmans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av 0rganet
Vad tycker du om att Donald JR postar en bild på domarens dotter?

Visste inte ens att han gjort det. Så för närvarande tycker jag ingenting.
Citera
2023-04-04, 21:26
  #1614
Medlem
Enterprises avatar
Han lämnar domstolssalen nu, så han är på fri fot.
Citera
2023-04-04, 21:27
  #1615
Medlem
Enterprises avatar
Citat:
Ursprungligen postat av 0rganet
Vad tycker du om att Donald JR postar en bild på domarens dotter?

Kan mycket väl vara brottsligt av Donald JR. Men för fullständighet, bör väl nämnas att kontexten är att dottern enligt uppgift jobbar för Biden-Harris-kampanjen.
Citera
2023-04-04, 21:27
  #1616
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Saltkatt
Något säger mig att du inte har juristexamen... (Å andra sidan resonerar du ungefär som en del av Trumps tidigare juridiska ombud. Men de har ju inte lyckats så bra.)


Vansinnigt gjort detta av Dems i N.Y

Ni vill verkligen inte vinna med pigga Joe Biden -24 va? Kan hända att Trumpen skrämmer för mycket vita kvinnor i Rostbältet. DeSantis skrämmer dom ej.

Vad vill ni socialister egentligen?

När skall ni gå från Woke till att kräva att privatpersoners resurser tillhör staten??
__________________
Senast redigerad av RandomSvenskDude 2023-04-04 kl. 21:31.
Citera
2023-04-04, 21:28
  #1617
Medlem
SoberZealots avatar
Citat:
Ursprungligen postat av VetVemDuAr
Zzzz, cry me a river!
Du är en av de mest politiska homoerotiska fanboysen i tråden. Själv tror jag på ett system där högern och vänstern avlöser varandra och är därmed politiskt ganska oberoende.

90% av det roliga i den här tråden är halvtänkare som du som inte ens inser hur indoktrinerade ni är och att därför tror att alla andra är det. Ta denna förlust som en man och gå vidare med ditt liv. Ditt ynkliga ylande om ww3 och alla hemska tds:er är bara patetiskt och nedbrytande för dig.
Ok, så det är personen Trump du hatar då, och inte hans politik?

Tror inte på det en sekund faktiskt. Men om det på något sätt får dig att må bra, så tycker jag trump är en pajas, men att hans politik har varit bra. Och den går att kopiera för nästa människa. Om inte det röda svinet biden, startar ww3.
Citera
2023-04-04, 21:28
  #1618
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av 0rganet
Vad tycker du om att Donald JR postar en bild på domarens dotter?

Wtf, har han gjort det? Så jävla omdömeslöst/ondskefullt.

30 000 snutar i N.Y.C. läste jag.
Citera
2023-04-04, 21:28
  #1619
Medlem
Sam.Boyds avatar
Det här kommer bara öka stödet för Trump o republikanerna.
Nyregistrerade republikaner har redan slagit alla rekord. 80 miljoner kronor har samlats in de senaste veckorna till kanpanjmedel.

Allt fler amerikaner inser att något är ruttet i republikfn USA.

T-shirts med Donalds mugshot sägs bli en bästsäljare o penningmaskin för insamling av kampanjmedel.

Republikanerna har nu fått kvitto på att ”träsket” o ”den djupa staten” utsett Don till sin fiende no 1.
O om Trump faller så står de själva på tur.
Citera
2023-04-04, 21:28
  #1620
Medlem
0rganets avatar
Donald lämnar och sätter sig i the Beast minor..



#Arrestmas
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback