Citat:
Ursprungligen postat av
Trolltestet
Irrelevant då självmordsbombarna inte är kristna.
Fast i självmordsbombarens huvud så är alla skattebetalare lika skyldiga som soldaterna som dödar civila i deras hemländer i jakten på terrorister.
Inte judar heller. GT är judiska förbundet. Men muslimer säger själva att de erkänner alla bibliska profeter som profeter så de borde göra som Gud säger. Välj livet. Det de gör är inte självförsvar, det är självmord. De kan inte räkna med evigt liv.
Skillnaden är att terrorister i sina hemländer gömmer sig bland civila, till och med anhöriga, medan civila offer i USA och framförallt offer i Europa, i Frankrike, Belgien, UK, Spanien, på tåg, bussar, ute på promenad osv är vanliga medborgare utan någon som helst koppling till militären och kriget mot terror. Endast Gud själv har rätt att döda folk utan hänsyn till vilka de är. Och Gud har inte gett en enda muslim rätten att mörda. De kan inte få Guds godkännande för att Muhammed enligt islam är den sista profeten så det finns ingen profet bland de som kan bekräfta eller dementera rätten att begå terrordåd. Och jag säger nej. Jesus säger nej.
De skall utesluta er ur synagogorna, ja, den tid kommer då den som dödar er tror sig bära fram ett offer åt Gud. Och detta skall de göra därför att de inte har lärt känna Fadern och inte heller mig. Jag har sagt er detta för att ni, när den tiden kommer, skall minnas att jag har sagt det. Joh 16
Detta gäller alla människor, om de nu räknas som terrorister eller bara galningar med en egen agenda som Breivik eller Fusz.