Andie Rosafort, en 31-årig skolanställd i Conneticut, har gripits för att ha haft sex med en minderårig skolpojke. Hon ska ha även ha skickat nakenbilder och nakenfilmer av sig själv till pojken under flera månaders tid.
Rosafort jobbade i skolans caféteria och fann intresse för pojken när han gick i åttonde klass. Hon kontaktade honom på sociala medier och skrev flitigt med honom.
I en av konversationerna med pojken ska hon ha skrivit: "Vill du se något?" och därefter ha skickat en nakenbild på sig själv. Pojken skrev då om hon skickade den av misstag, varpå kvinnan skickade en nakenbild till. Hon uppmanade pojken regelbundet att skicka nakenfilmer på sig själv där snoppen skulle synas och att han skulle onanera.
När pojken var på ett kalas ska han ha smugit ut till Rosaforts bil. Där ska de ha haft sex med varandra.
Av utredningen framgår att hon var känd för att "alltid prata med pojkarna i de yngre åldrarna".
Rosafort har sagt upp sig från sin tjänst. Rättegången hålls 23 mars.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!
Stöd Flashback
Swish: 123 536 99 96Bankgiro: 211-4106
Stöd Flashback
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!