Brännar-araben har helt rätt!
Varför svensken inte kämpar för sin rätt till yttrandefrihet, överkommer mig. Som vanligt håller han sig feg hemma i soffan där han trycker i sig chips och blir fetare för varje år. Fetare, fegare och mer och mer oattraktiv så kvinnorna inte vill ha honom och han förblir ensam och barnlös, klagandes och deprimerad medan han inte ens försvarar sitt land.
Det denne brännar-arab gör, är att stå upp för sveriges rätt till yttrandefrihet, vi FÅR bränna böcker, det är okej! Men sverige vill in i NATO då ryssland är ett inbillat hot så nu ska vi lyda under Erdogans muslimska lagar och bli ett av deras länder, som vi är på väg emot med språngsteg. En extremt farlig utveckling som araberna flytt hit pga, nu ska det bli samma skit här? Varför protesterar ingen? Rädsla för Turkarna. Löjligt. Svensken är så feg att han kommer förlora sitt land pga sin avsaknad av försvar.
Det är helt jävla galet alltihop. Gatorna borde vara fullpackade med svenskar som hejar på honom, VI HAR YTTRANDEFRIHET och yttrandefrihet svider då folk yttrar sig om känsliga saker, så är det.
För övrigt är Magdalena Andersson också feg som känner sig hotad av Ryssland och därför PROVOCERAR Ryssland genom att göra det Putin bad henne inte göra; Gå med i NATO. Man provocerar inte den man är rädd för. Nu tror jag sannolikheten att Ryssland faktiskt skulle attackera Sverige är obefintlig då de inte tjänar ett skit på det men hennes resonemang är..Ologiskt.