https://tobiashubinette.wordpress.co...mangfald-2019/
I denna artikel kan man läsa nattsvart statistik om Sverige och om den demografiska utvecklingen i landet.
Artikeln är baserad på statistik ifrån år 2019 så situationen är värre idag jämfört med år 2019.
År 2019 hade 33% utav befolkningen i Sverige, de vill säga de som vistas i Sverige legalt, utländsk bakgrund.
Om vi lägger till hundratusentals papperslösa migranter och människor som går under jorden så var kanske 34-35% utav dom som vistades i Sverige år 2019 människor med utländsk bakgrund.
Idag har kanske 36% utav människor som vistas i Sverige legalt utländsk bakgrund. Dom etniska svenskarna minskar med cirka 1% varje år på riksnivå.
I Malmö tynar barn mellan 0-4 år som är etniska svenskar bort för varje år som går.
I Stockholm är etniska svenskar i minoritet i åldern 15-24 år och i Botkyrka kommun utgör etniska svenskar mindre än 20-30% i åldern 35-44 år utav befolkningen och även i Göteborg utgör etniska svenskar mindre än 50% i åldern 45-54 år.
Vad tycker ni om denna utveckling?
Varför vill etniska svenskar bli en minoritet i sitt egna land?
Vänsterfolk avfärdar det som faktiskt nu sker som rasistiska teorier, men SCB har sin statistik och statistiken kan man inte avfärda.
Kommer hela Sverige se ut som Malmö och Södertälje i framtiden ju fler assyrier och syrianer det finns i Sverige och muslimer ifrån MENA?
Det är MENA folk som ökar mest i Sverige.
Kommer antalet dödsskjutningar och skjutningar öka 4-5 gånger mer och rena hatbrott mot den etniska svenska minoriteten och korruptionen likt i Södertälje där kriminella klaner likt Melkemichel klanen tar över makten i kommunerna? Kommer sophögar finnas i många förorter och stadsdelar där råttor springer runt likt i Malmö och i Södertälje? De vill säga att Sverige blir ett
skitland bokstavligt talat.
Malmö och Södertälje är redan
skitstäder både bokstavligt och i form.
Kommer ett inbördeskrig ske i Sverige? Där etniska svenskar gör uppror mot MENA folket?