Citat:
Ursprungligen postat av
aki04
man undrar om svenskar förstår att man skriver sin egna dödsdom om man går med i nato ? varför är alla så sugna att gå med där, fattar inte
Min tanke hela tiden!
Retardsverige ska plötsligt gå med i nato nu när det provocerar Ryssland som mest, det är totalt efterblivet.
Nu har vi dessutom erdogan som starkt motsätter sig detta, samt en stor andel befolkning som inte vill att vi ska vara medlemmar (folkomröstning tack?)
Jag röstar blankt om jag måste i detta cp-land men håller absolut med Jimmie i detta (minus åsikt om islam), eloge till honom.
Personligen önskar jag att vi utrotas till 100% som en konsekvens om vi går med i nato. Och det säger jag som svensk, ifall det är av betydelse. Bara för att vår politik är sämst och helt substanslös i förhållande till verkligheten.
Vi kan väl fortsätta vara neutrala och ta itu med våra egna, befintliga problem till att börja med?
Det är ett jävla daltande med nato, Ukraina och att slicka erdoganröv. För helvete, var är moralen? Vad hände med att önska välmående för oss själva? Banalt är detta.