Citat:
Ursprungligen postat av
brunnsang
Ja precis. Det är så sjukt tragiskt och det hade kunnat hända nästan vem som helst. Jag har själv dåligt ölsinne och dragit några för mycket nån kväll, och så har man lovat sina tre barn att åka nånstans dagen efter. Det är dåligt jag vet, men det är ett jävla gift och en pissig sjukdom.
Ja sådant är ett h-e, upp 0500 skjutsa till match... Men kl 13, då jäklar har man nog inte bara druckit den kvällen innan, jag skulle vilja påstå att man är en som dricker varje kväll lite lagom och ibland lite mer.
Han körde nog rätt fort, bakis kanske låg mitt i vägen när såg lastbilen, girar tvärt höger, får kast girar tillbaka och då släpper bakdelen. Men det sådant borde antisladd fixa om man nu inte kan ställa bilen i ett sport läge!!!