De to jentene som ble funnet døde i Spydeberg, var 16 år. De var under barnevernets omsorg. Etter det Aftenposten kjenner til bodde en av dem på en barnevernsinstitusjon.
Ja, hurra for barnevernet. De gjør mye godt, og redder mange barn. Nylig fylt 16 år, disse to, og døde av overdoser, mens de var under barnevernets omsorg.
Ifølge en kilde med nært kjennskap til jentenes omgangskrets, er begge to den siste tiden blitt flyttet mellom ulike institusjoner i barnevernet. 16-åringene er opprinnelig fra Østlandet.
De var begge svært aktive på sosiale medier med tusenvis av følgere. Flere følgere har allerede lagt igjen minneord på jentenes profiler.
En tredje tenåringsjente ble også funnet på adressen og fraktet til sykehus for behandling, etter å ha tatt et narkotisk stoff.
Kilde: Aftenposten i dag, 08. januar 2023
Tenåringene som døde i Spydeberg, var under barnevernets omsorg