Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 1
  • 2
2022-11-12, 21:53
  #13
Medlem
S0cialsekreterares avatar
9:de tråden du skapar om sjuksköterskeutbildningen. Jävlar va kåt och hyperfokuserad du är på utbildningen. Är det ditt autistiska specialintresse?
Har du skaffat jobb ännu förresten eller lever du fortfarande på bidrag?
Citera
2022-11-12, 22:37
  #14
Medlem
Jordgubbes avatar
Okej du kanske är ssk. Du får förstå att det spretar åt alla håll, och både oklart och tjatigt på samma gång. Folkskolan, industriarbetare, läkarlinjen, ssk, deppat (föreföll som du hoppade av), industri igen, och skapat 20-30 trådar om att sjuksköterskor är sämst. Men vad är det egentligen som skall diskuteras. Kan inte bara nån på Expressen komma över hur själva provet såg ut, om det var så omöjligt, och vilka fel de skrev. Det styr eventuella sympatin för dem.
Citera
  • 1
  • 2

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback