Citat:
Ursprungligen postat av
bofop
Det är naivt att tro att problemen försvinner om alla invandrare försvinner. Det kommer att komma andra som tar deras plats. Vill man få bort problemen långsiktigt måste man arbeta förebyggande och inte bara reaktivt.
Du har rätt om förebyggande arbete,
om man inte släppt in horder med negrer och araber hade det varit ett förebyggande sätt att hålla brottsligheten mycket lägre exempelvis när det gäller sexualbrott.
När ca 95% av de dömda för överfallsvåldtäkt är invandrare, med dålig impulskontroll och kvinnosyn från stenåldern och med starkt religiösa synsätt, kan du beskriva hur du ska "arbeta förebyggande" så att den extrema våldtäktsepidrmin ska bromsas och gå över?
Börja med att förklara hur du skulle förhindrat att negern som angrep den 9-åriga flickan så att hon nästan dog, på ett effektivare sätt än att slänga ut negerfaniljen innan det hände, eller mer förebyggande: att inte ens släppa in dem direkt från afrikas djungel.