Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2022-09-06, 00:29
  #301
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av sonicguide
Jämför man bara en sak dvs hur pass mycket utrikes födda MGM och deras föräldrar är hamnar man där du är. Dessvärre har du sovit på lektionerna. Det står dessutom i flertalet av BRÅ:s rapporter om hur pass relaterat brottet är till droger och annat så försök att göra ett ordentligt jobb nästa gång så kanske du förstår vilket misstag du gjort.
Misstaget var att försöka diskutera med någon som tror att knarket är ett eget liv som inte behöver någon mänsklig hantering.
Citera
2022-09-06, 06:35
  #302
Medlem
sonicguides avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Mosquitoseven
Haha någonting blir inte sant bara för att du ljuger igen och igen. BRÅ:s siffror stöder inte din tes så du kan lägga ner direkt.
Kom tillbaka när du kan ta in verkligheten.
.
BRÅ:s siffror stämmer perfekt. Problemet är att du bara vill titta på statistiken kring invandrare.
Kom ihåg att det inte är mitt problem utan ditt att du inte är mottaglig för fakta som står 5-20 sidor nedanför din favoritdel av BRÅ:s rapporter. Det är tråkigt för dig att du inte tar till dig dessa fakta men desto roligare för mig då jag förstår att du och dina gelikar verkligen kör på lögner som vapen i er valrörelse.

Citat:
Ursprungligen postat av Mosquitoseven
Trollarmer är fake News för att lura idioter som du.
.
Den tråden jag pratar om var ganska avslöjande för att det finns trollarméer här på FB. Alla stack från tråden nästan omedelbart när jag lade fram sanningen och de insåg att de hade haft fel hela tiden.

Citat:
Ursprungligen postat av Mosquitoseven
Varför hade inte Sverige lika många skjutningar och bombdåd när jag växte upp om det inte är någon skillnad för det handlar bara om droger.
.
Det var hemskt vad svårt du har för att förstå vanlig svenska. Sitter du i nåt skatteparadis möjligen?
När vapen finns och det råder konkurrens om en marknad som idag är mycket större då är det ganska självklart att det skjuts och dödas och det handlar helt klart om en våldsspiral.
Citera
2022-09-08, 09:17
  #303
Medlem
https://bulletin.nu/skogkar-politike...e-brottslighet
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback