Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2022-06-22, 19:26
  #73
Medlem
TheJackets avatar
Citat:
Ursprungligen postat av SexgalenZombie
Alltså en man som vill titta på kvinnors fittor, är det perverst numera?

Jag trodde det var ett sunt friskt och normalt beteende i grunden, sedan kanske att försöka sig på det berusade på en nattklubb inte är rätt plats naturligtvis. Men egentligen är ju en nattklubb en miljö vars själva syfte är att föra samman män desperata efter fitta med kvinnor desperata efter pengar och könssjukdomar. Så kanske helt rätt plats för negern.

Negern är pervers på det vis att han enligt sina perversa HBTQP+ polare är transexuell.
Citera
2022-06-22, 19:45
  #74
Medlem
SugaredThoughtss avatar
Vi kan inte ha det så här rörigt

Det är en biffig neger. Nej hon är en transkvinna. Ska det inte vara han är en transkvinna? Nej det är terfsen som är nazister. Det finns inga terfs på Nordfront. MSM tar inte ens i det.

Vi måste göra allting mycket enklare

Föreslår en ny toalettlag. Alla måste gå på den toalett som vakterna bestämmer att man ska gå på. Sen gör det detsamma om man är neger, translady, nasse, terf eller journalist.

Bryter man mot vakternas direktiv blir det polisen. Dessutom ska bötesstraff tas bort ur straffskalan.

Då kan det äntligen bli en situation som går att förstå och följa.
Citera
2022-06-22, 21:18
  #75
Medlem
namataras avatar
Citat:
Ursprungligen postat av JordenIsPlatt
https://www.them.us/story/trans-inma...california-law
Jag underskattade nog antalet rätt kraftigt här var det 261 män som rollspelade kvinnor bara i Kalifornien. Vilka regler som gäller för var dom är och sånt i vilka stater har jag ingen aning om.

Skulle lätt kört samma grej om jag fått några år. Inte för att slå eller våldta men har hellre lite kvinnor runt mig som slåss om min uppmärksamhet än svettiga Afghaner på Kumla.

Tack för länken! Ha ha ja det förstår jag att du hellre skulle sitta på Hinsan än Kumla om du kunnat: ) Fullt förståeligt!

Citat:
Ursprungligen postat av Dziwne
Oh sweet summer child. Det här är vad trans-aktivisterna har lobbat för och det här är det slutliga målet: att det ska räcka med att identifiera som kvinna för att 100% behandlas som kvinna med allt som följer på köpet, detta för att män som inte vill/kan/har råd att transition ska åtnjuta samma privilegier.

Jag önskar att jag skojade eller överdrev
https://tnc.news/2022/05/11/feds-for...omens-prisons/

Tycker du att jag är naiv? Jag som trodde transaktivisterna lobbade för att de skulle bli accepterade när de bytt kön och under transitionen. Innan de gjort det ska de ju också bli accepterade, men inte bli officiellt behandlade som något som ingen för dem okänd människa kan se. Även om de får känna hur de vill på insidan.
Förstår de inte säkerhetsrisken med att vem som helst ska kunna få identifiera sej som vad som helst och bli behandlade därefter? Har man inget konsekvenstänk för sina medmänniskor? Tror man att tjejer vill möta en skäggig man inne på damernas? Tror man att män vill möta en kvinna inne på herrarnas som försökt stå och pissa och det skvätt över hela toan? Jag provade det själv en gång som barn och kan garantera att det inte gick så bra; )
Är man kvinna går man på damernas, sen kan man fantisera hur mycket man vill om hur nice det vore att få stå och kissa som sin inre man, innan kuken är där är det en omöjlighet. Sånt är livet!

Jag är egentligen ett riktigt fetto, ingen annan ser det förstås. Typ 250 kilo väger jag. Jag vill bli accepterad som den stora kvinna jag är! Men jag behöver; sjukskrivning, permobil, färdtjänst och att omgivningen ser mej som det fetto jag känner mej som. Skulle någon säga att jag ser smal ut vill jag kunna anmäla dem för kränkande beteende och HMF.

Jag tillhör själv B i LGBT med ett litet överslag mot L. Förstår mej ändå inte på tex bokstaven Q i HBTQ, fast jag läst betydelsen flera, flera gånger. Som jag uppfattar det är man halvtrans eller bara envis och vägrar acceptera det kön man föddes i, men man vill inte vara det andra könet heller eller så är det som jag misstänkt tidigare; att bokstaven Q är för folk som egentligen är hetero, men vill kunna räkna in sej i hbtq av någon anledning. Därför föredrar jag LGBT och tror många transpersoner håller med där faktiskt.

Citat:
Ursprungligen postat av SugaredThoughts
Vi kan inte ha det så här rörigt

Det är en biffig neger. Nej hon är en transkvinna. Ska det inte vara han är en transkvinna? Nej det är terfsen som är nazister. Det finns inga terfs på Nordfront. MSM tar inte ens i det.

Vi måste göra allting mycket enklare

Föreslår en ny toalettlag. Alla måste gå på den toalett som vakterna bestämmer att man ska gå på. Sen gör det detsamma om man är neger, translady, nasse, terf eller journalist.

Bryter man mot vakternas direktiv blir det polisen. Dessutom ska bötesstraff tas bort ur straffskalan.

Då kan det äntligen bli en situation som går att förstå och följa.

Allt behöver bli enklare ja. Hade vissa män inte envisats med att stå och kissa så hade vi kunnat göra könsneutrala toaletter, men det är inte så fräscht när tusen små kissdroppar flyger runt i badrummet för att man prompt måste stå och klämma på så hårt.

Jag vet, en toa för sittkissare och en för ståkissare så får vem som helst gå var som helst, enkelt? JA

Förresten, ge fängelse för bötesbrott? Hade blivit dyrt för staten att punga ut med deg istället för driva in. Så nästa gång du åker på en p-bot eller kör 1km/h för fort så vill du till anstalt?

EDIT: De officiella toaletterna vid Sthlm C är könsneutrala. De är fräscha.
__________________
Senast redigerad av namatara 2022-06-22 kl. 21:26.
Citera
2022-06-22, 22:20
  #76
Medlem
HobbyHitlers avatar
Bra att vakterna mörade upp negern lite. Utklädd till kvinna får han vara hemma eller på maskerad, inte på offentliga damtoaletter.
Citera
2022-06-22, 22:30
  #77
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av byggare bob
Jo, jag läser länken. Det handlar om en person född som kvinna men som nu identifierar sig som man som ville gå på männens toa.

"Igår, natten mellan lördag och söndag, blev en kamrat, en svart transman, så pass skadat av vakterna på babelmalmo att han nu ligger på sjukhuset med skadar i axel och arm. Hans brott? Han gick på "fel" toa för att kissa. Terfsen tycker han skall gå på damernas för att han föddes så. "


TS länkar till Nordfront som fått för sig att det handlar om en person född till man som ville gå på damernas och sedan gör de ett fotomontage med en bild på två toalettdörrar och biffig afrikansk man bakifrån.

Det är fel.
Eller så ska han sitta i en madrasserad cell på dårhuset istället för att vistas ute på lokal. Där kan han säkert få en "könsneutral" toalett.
Citera
2022-06-24, 15:09
  #78
Medlem
Så vänsterkärringarna klagar när en av deras bruna föredömen går in som transperson på damtoaletten? De får ta mig fan ta det som det är. Har de verkat för att dessa parasiter ska få komma in i landet och hänga på deras toaletter så får de också sluta klaga.
Citera
2022-06-24, 18:53
  #79
Medlem
Ganonitos avatar
Så klart att klubbens ägare skulle pudla så fort media skrev om saken och att polisen nu misstänker vakterna för misshandel och diskriminering. Negern hade ju blivit åtsagd av personalen att inte gå in på damtoaletten, men han gjorde det ändå. Därefter kallade personalen på vakterna. Men nu dillar ägaren om att toaletterna är könsneutrala. Så varför har isf inte personalen blivit upplysta om det?
Citera
2022-06-24, 23:04
  #80
Avstängd
InteriorDecorators avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Yokosuna
Why are you gae?


Who is gae?

You are a transgendaa?
Citera
2022-06-25, 16:55
  #81
Medlem
NordicNewsOutlets avatar
Här är en förklaring till varför negern är så biffig. Han är tydligen en boxare.

http://svenskamorgonbladet.se/2022/0...v-honom-stryk/

Jag såg också nu att flera medier, inklusive TV4, gjort flera snyftreportage om honom.
Citera
2022-06-25, 18:47
  #82
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av NordicNewsOutlet
Här är en förklaring till varför negern är så biffig. Han är tydligen en boxare.

http://svenskamorgonbladet.se/2022/0...v-honom-stryk/

Jag såg också nu att flera medier, inklusive TV4, gjort flera snyftreportage om honom.

Märklig artikel. Andi är transman, inte transkvinna. Han är född kvinna och korrigerat kroppen till man. Han har fortfarande fitta och kan inte använda pissoaren.
__________________
Senast redigerad av Prestost 2022-06-25 kl. 18:51.
Citera
2022-06-25, 18:51
  #83
Medlem
Torch-McFlys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Prestost
Märklig artikel. Andi är transman, inte transkvinna. Han är född kvinna och korrigerat kroppen till man. Han har fitta och kan inte använda pissoaren.
Vad hette Andi tidigare?
Citera
2022-06-25, 18:55
  #84
Medlem
Jag förstår de nu som att han identifierar sig som transman och inte transkvinna. Oavsett tycker jag att han har rätt att välja den toaletten som han själv känner sig mest bekväm med. Transpersoner är en utsatt grupp, oavsett könsidentitet, och om de vill gå till en damtoa så ska de få göra de då de precis som cis-kvinnor får uppleva förtryck.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback